III Rodzinny Rajd Rowerowy z Muzeum Regionalnym

23 lipca 2018


W ramach oferty kulturalnej „LATO W MUZEUM I ZAGRODZIE TATARSKIEJ” 22 lipca 2018 r. odbyła się kolejna niedziela wakacyjna w Zagrodzie Tatarskiej.

O godz. 12.00 z dziedzińca muzeum wyruszyli miłośnicy wypraw rowerowych. III Rodzinny Rajd Rowerowy poprowadził Witold Fiączyk, który od 30 lat pasjonuje się turystyką rowerową. Od dzieciństwa rower był dla niego podstawowym środkiem lokomocji i tak pozostało do dzisiaj. Każdą wyprawę poprzedza dokładne wytyczenie trasy oraz dokumentacja fotograficzna. Punktem docelowym rajdu była Zagroda Tatarska, gdzie rowerzyści i przybyli goście skosztowali grochówki przygotowanej przez Stowarzyszenie Centrum Pomocy „Panaceum” w Radomsku. O godz. 16.00 wystąpiła Radomszczańska Kapela Podwórkowa, nie zabrakło także innych atrakcji. Odwiedzający Zagrodę obejrzeli wystawę zabytkowych samochodów – „Moto Weteran”. Głównie były to małe i duże fiaty oraz syreny. Niedziela w Zagrodzie Tatarskiej upłynęła pod znakiem śpiewu oraz tańca.

Organizator: Stowarzyszenie Centrum Pomocy „Panaceum” w Radomsku, Stowarzyszenie Klub Weterani Szos Radomsko, Muzeum Regionalne im. Stanisława Sankowskiego w Radomsku.

Na kolejną niedzielę w zagrodzie Muzeum Regionalne zaprasza 5 sierpnia 2018 r.