IX Przegląd Artystyczny Ruchu Seniorów Radomsko 2019

8 czerwca 2019


Dziś od godziny 10. trwały przesłuchania 9. edycji Przeglądu Artystycznego Ruchu Seniorów, które w tym roku odbyły się w Miejskim Domu Kultury w Radomsku. Po występach nadszedł czas na wyłonienie laureatów, a zwycięzcom nagrody wręczył prezydent Jarosław Ferenc.

Występy oceniała komisja jurorska w składzie: Maciej Kowalczyk - przewodniczący komisji, Gabriela Bracka oraz Danuta Zawadzka. Udział wzięło 11 zespołów, 14 solistów oraz 3 wystawców rękodzięła artystycznego ocenianych w poszczególnych kategoriach. W kategorii zespołów wygrał Folklorystyczny Zespół Śpiewaczy "Klepisko" z Gminnego Ośrodka Kultury w Kłomnicach. W kategorii solistów I miejscem ex aequo podzielili się Mieczysław Kincel z Tomaszowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz Bożena Zielińska z Uniwersytetu Trzeciego Wieku - "Aktywni" w Końskich. Natomiast w kategorii "Rękodzieło artystyczne" jurorzy zgodnie stwierdzili, że nagrodzą wszystkich trzech wystawców, a byli to Celina Tatara z Klubu Złotej Jesieni z Miejskiego Domu Kultury w Radomsku, Bożena Sygizman z Radomska oraz Ośrodek Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury w Piotrkowie Trybunalskim.

Laureaci oraz wyróżnieni uczestnicy otrzymali dyplomy wraz z nagrodą pieniężną. Nagrody ufundowało Miasto Radomsko i Miejski Dom Kultury w Radomsku

Galeria