Jabłonka zagra w MDK

24 stycznia 2018


Miejski Dom Kultury w Radomsku zaprasza na koncert zespołu Jabłonka, który odbędzie się 27 stycznia o godz. 18.00 w sali widowiskowej MDK.

Jabłonka gra piosenki ukształtowane przez mróz i listopadowe ciemności. Bzik słowa, tumult półżywych, niepokojących bitów, kosmicznych gitar i basów. Miks elektroniki i żywych instrumentów. Powrót do prostej, chłodnej melodii, którą ociepla oszczędny, polskoszeleszczący głos. Muzyczne poletko dzieci lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych, które cenią treść i chcą o sobie opowiedzieć.

Wrocławski zespół trip-hopowy z radomszczanami w składzie zadebiutował 18 grudnia 2015 r. w Klubie Bogart, na koncercie organizowanym przez Program Trzeci Polskiego Radia, jako support Kasi Nosowskiej. Z wielkim sukcesem zainaugurowali festiwal Enea Spring Break 2017 Muzycy są laureatami Fama Festiwal 2017 i opolskiej Zimowej Giełdy Piosenki. Znaleźli się w finałowej dziesiątce Opolskich Debiutów.

Zespół tworzą Pola Chobot - wokal, Adam Baran - gitara, Paweł Rychert - instrumenty klawiszowe, Wojtek Bergander - bas, Jarek Korzonek - perkusja.

Wiosną 2018 ukaże się płyta długogrająca.

Bilety: 5 złotych

Jabłonka