Jak poprawić efektywność pracy? Starter Radomsko podpowiada

28 lutego 2017


Robić dużo, czy raczej mądrze? Odpowiedź na to pytanie wydaje się prosta, ale w życiu okazuje się, że poświęcamy zbyt dużo czasu na działania, które można robić szybciej i lepiej. Między innymi o tym, jak dobrze organizować swój czas oraz zwiększyć efektywność pracy rozmawiano dziś podczas 1. Spotkania Inspiracyjnego dla Lokalnego Biznesu.

W Galerii Miejskiego Domu Kultury zebrało się kilkadziesiąt osób – lokalnych przedsiębiorców oraz osób, które dopiero planują swój biznes. Współtwórcy projektu Starter Radomsko realizowanego przez Centrum Nowoczesnych Inwestycji – Bartosz Filip Malinowski oraz Małgorzata Sołtysiak zaczęli spotkanie od obalenia pewnego mitu. Ten mit mówi o tym, że, aby osiągnąć sukces wystarczy pozytywne myślenie i wiara w siebie. Okazuje się, że do tego należy dodać jeszcze mądre działanie, a także wykształcenie dobrych nawyków.

Prowadzący spotkanie przedstawili w krótkiej prezentacji 10 zasad, które pomagają w osiągnięciu dobrej organizacji czasu. Przedstawione zasady mają pomóc w tym, żeby mieć w życiu czas praktycznie na wszystko. Te zasady to m.in. notowanie, planowanie zadań w czasie czy metoda 5S (sortowanie, systematyka, sprzątanie, standaryzowanie i samodyscyplina). W zastosowaniu tych zasad pomagają różnego rodzaju aplikacje dostępne na telefon, komputer czy tablet.

Minione spotkanie inspiracyjne to dopiero początek działań w ramach Startera. Zapraszamy także na warsztaty, podczas których uczestnicy nauczą się m.in. jak powyższe zasady wprowadzić w życie. Warsztaty odbędą się już 7 marca br. o godz. 17.00 w Galerii Muzeum Regionalnego w Radomsku. Warto zapisać się na wydarzenie na Facebooku oraz wypełnić formularz, który pomoże określić jakie treści interesują samych uczestników.

Warto też odwiedzić stronę internetową www.starter.radomsko.pl raz fanpage na Facebooku.

Galeria