Jak pracować zdalnie i podróżować dookoła świata?

7 września 2017


Tropikalna dżungla, nadmorska plaża? Brzmi wspaniale. O tym jak pracować i spełniać swoje marzenia podczas spotkania inspiracyjnego w ramach Startera Radomsko opowiedział Cezary Stacewicz.

Cezary Stacewicz jest m.in. mentorem akceleratora przedsiębiorczości Startup Spark. Autostopowicz i Digital Nomad jednocześnie. Zaangażowany w milion mniejszych projektów. Fan trendów przyszłości, podróży z plecakiem i dobrych książek.

Dlaczego to właśnie on był gościem czwartkowego spotkania inspiracyjnego?
- Czarek jest praktykiem, żyje w sposób godny pozazdroszczenia. Cały czas stara się eksplorować nowe trendy rozumienia pracy i tego, jak praca zmienia się w XXI wieku. A tzw. cyfrowy nomadyzm jest jednym z takich trendów. Czarek będzie mówił szerzej jeszcze o kilku innych trendach, które być może zmienią wasze spojrzenie na to, czym się zajmujecie teraz i podsunąć wam jakieś inspiracje do tego, co możecie zmienić. A jeśli jeszcze nie wiecie co robić w życiu, to może dziś wpadniecie na ciekawy pomysł – zapowiedział Cezarego Stacewicza współtwórca Startera Radomsko Bartosz Filip Malinowski.

Czarek opowiedział zebranym w Kofeinie słuchaczom m.in. o tym kim są cyfrowi nomadzi, jak wygląda ich życie i jak dobrze wykorzystać nowe technologie, aby stać się bardziej mobilnym.

- Cyfrowy nomada to jest taki twór, który powstał niedawno, ponieważ wcześniej nie było takich możliwości. Umożliwiły to pewne procesy, które dzieją się na świecie oraz nowe technologie, dzięki którym już nie jesteśmy przywiązani do miejsca gdzie pracujemy. Chciałbym wam pokazać jak sami możecie ułożyć własne życie wykorzystując pewne narzędzia i to, co się dzieje na świecie tak, aby wasze życie było jak najbardziej mobilne. A tym samym bardziej ciekawe, kolorowe i po prostu fajne – mówił we wstępie gość Startera.