Jubileuszowa Gala na 5-lecie RUTW "Wiem więcej"

6 czerwca 2016


Starość to nie metryka, lecz stan umysłu – pod takim hasłem studenci Radomszczańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku „Wiem więcej” świętowali Jubileusz 5-lecia.

W lipcu tego roku minie pięć lat od dnia, w którym grupa składająca się z 21 osób postanowiła założyć profesjonalny Uniwersytet Trzeciego Wieku. Pierwsze spotkanie odbyło się pod chmurką w parku przy placu 3-go Maja. Liderem grupy oraz prezesem stowarzyszenia została wówczas Małgorzata Ciupińska. I tak się zaczęła się ciężka praca na rzecz społeczności seniorów w Radomsku, która już od lat przynosi wymierne efekty w postaci mnogości zajęć, wykładów i warsztatów dla uczestników RUTW „Wiem więcej”, których jest dziś trzy razy więcej niż na początku.  Nie można zapomnieć o efekcie integracyjnym społeczności seniorów, a także efekcie integracji międzypokoleniowej.

Piąte urodziny RUTW „Wiem więcej” uczczono jubileuszową galą, która odbyła się w Miejskim Domu Kultury, gdzie zebrali się członkowie oraz przyjaciele Uniwersytetu.

Jubileuszowe obchody zwykle skłaniają do refleksji, wspomnień oraz podziękowań dla tych, którzy pomagają, nie tylko od święta. Nie zabrakło więc wielu podziękowań dla władz miasta, powiatu czy radomszczańskich instytucji kulturalnych.

Moc życzeń i kwiatów na ręce pani prezes RUTW „Wiem więcej” dr Anny Kapuściarek złożyli zaproszeni goście, w tym także Prezydent Miasta Radomska Jarosław Ferenc i Przewodniczący Rady Miejskiej w Radomsku Jacek Gębicz.

- Chciałbym pogratulować wszystkim członkom Radomszczańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku „Wiem więcej” . Wasze działania są prospołeczne, aktywizują seniorów i to nie tylko na polu intelektualnym ale także fizycznym. Zatem hartujecie i ducha i ciało – zauważa prezydent Jarosław Ferenc.

 Jubileuszową Galę swoimi występami uświetnili: Radomszczańska Kapela Podwórkowa, Chór „Cantabile”, Chór „Złota Nutka”, Chór „Złocisty Promień”, para taneczna, Zespół Tańca Nowoczesnego „Extasa” z MDK , zespół taneczny RUTW, Zespół wokalno – instrumentalny „Impresja” z MDK oraz sami słuchacze Uniwersytetu.