Jubileuszowa wystawa Stowarzyszenia Piotrkowskich Artystów Plastyków

2 września 2016


Muzeum Regionalne im. Stanisława Sankowskiego w Radomsku oraz Stowarzyszenie Piotrkowskich Artystów Plastyków zapraszają na wernisaż wystawy jubileuszowej „20 LAT STOWARZYSZENIA PIOTRKOWSKICH ARTYSTÓW PLASTYKÓW”, w dniu 9 września 2016 r. (piątek) o godz. 18.00, Galeria Muzeum, Narutowicza 1.

Stowarzyszenie Piotrkowskich Artystów Plastyków jako zorganizowana grupa odwiedziła ciekawe i malownicze regiony nie tylko Polski. Swoje wystawy prezentowali w hiszpańskiej Geronie i czeskiej Pradze. Najwięcej czasu spędzili w samym Piotrkowie na Ziemi Piotrkowskiej uwieczniając na obrazach urokliwą Bąkową Górę, Sulejów, dolinę Luciąży, Przedbórz czy Góry Świętokrzyskie. Nie zabrakło ich na plenerach „Szlakiem Prawosławia”. Co roku odkrywali nowe niezwykłe miejsca, poznawali życzliwych ludzi oddanych sztuce.

W 2011 r. Stowarzyszenie podjęło inicjatywę zorganizowania I Międzynarodowego Pleneru Malarskiego na terenie województwa łódzkiego –ZNANE/NIEZNANE – w miejscowości Gidle, natomiast w 2015 r. w miejscowości Poświętne odbyła się V edycja cyklu ZNANE/NIEZNANE.

Stowarzyszenie udziela się  w wielu ogólnopolskich plenerach oraz akcjach plastycznych m.in. Międzynarodowe Spotkania Artystyczne w Czarnym Piecu, Beskidzkie Integracje Sztuki w Jaworzynce…
 Ekspozycja prezentuje obrazy powstałe podczas wielu plenerów malarskich. Zapraszamy do zapoznania się z dwudziestoletnim dorobkiem artystycznym inspirowanym przez życie oraz wyobraźnię.


Wystawa będzie prezentowana do 3 października 2016 r.


SERDECZNIE ZAPRASZAMY!