Kiermasz Bożonarodzeniowy

10 grudnia 2015


Kiermasz bożonarodzeniowy

Już w najbliższą niedzielę, 13 grudnia odbędzie się II Kiermasz Bożonarodzeniowy, którego organizatorami są Rada Rodziców oraz nauczyciele z Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego nr 1 w Radomsku.

W ubiegłym roku odbyła się pierwsza edycja kiermaszu. Całkowity dochód z imprezy przeznaczony został na budowę placu zabaw przy szkole. Korzystają z niego nie tylko uczniowie, ale także dzieci z osiedla. Budowa placu pochłonęła jak dotąd kwotę 85 tys. zł. Rada Rodziców planuje (wg przygotowanego już projektu) wzbogacić plac o kolejne 4 urządzenia. Wisienką na torcie ma być urządzenie „zjazd tyrolski” o długości ok. 28 metrów. Do zrealizowania pomysłów potrzebne jest ok. 25 tys. zł.

W najbliższą niedzielę, 13 grudnia, na placu parafialnym Kościoła pw. NMP Królowej Polski przy ul. Piastowskiej (naprzeciw Carrefour) odbędzie się Kiermasz, na którym będzie można kupić mnóstwo oryginalnych ozdób świątecznych (m.in. aniołki, choinki, stroiki). Przygotowane jest również sianko na stół wigilijny. Należy tu dodać, że wszystkie ozdoby wykonane są ręcznie, przez uczniów, rodziców oraz nauczycieli ZSG 1.

Rodzice zadbali również o to, aby niedziela upłynęła na „słodko”. Na kiermaszu będzie można nabyć pyszne ciasta domowego wypieku. Stoiska będą czynne całą niedzielę 13 grudnia od 7.00 do późnego wieczora. Zapraszamy!

Galeria