Kierowcy MPK nagrodzeni

2 kwietnia 2016


W sobotę, 2 kwietnia, podczas spotkania pracowników MPK Radomsko w urzędzie miasta odbyła się niecodzienna uroczystość. Za obywatelską postawę nagrodzono dwóch kierowców, którzy kilka dni temu pomogli mężczyźnie napadniętemu przez dwóch pijanych napastników. Pan Tomasz i pan Jacek odebrali podziękowania m. in. od prezydenta Radomska Jarosława Ferenca, prezesa MPK oraz komendanta powiatowego policji Krzysztofa Michalskiego. Otrzymali także nagrody pieniężne. 

- Panowie wykazali się postawą obywatelską, którą naprawdę trzeba pochwalić, bo rzadko się zdarza, że ludzie podejmują takie interwencje. Za to Wam dziękujemy i dlatego chcieliśmy wręczyć nagrody ufundowane przez MPK oraz urząd miasta – mówił prezydent Jarosław Ferenc. 

Jak mówią nagrodzeni, nie czują się bohaterami i woleliby nie odbierać podziękowań przy tak przykrej okazji. Zapewniają, że nie zrobili nic szczególnego i są przekonani o tym, że każdy z ich kolegów postąpiłby tak samo na ich miejscu. 

- Życzyłbym sobie, żeby więcej takich zajść w mieście nie było – mówi jeden z nich. 

- Mówi Pan, że nie jesteście bohaterami. A jednak jesteście, bo na ulicach, wioskach, w miastach dzieje się wiele zła i ludzie często odwracają głowę, a wy tej głowy nie odwróciliście. Pomogliście, gdy dwóch pijanych ludzi napadło na bezbronnego człowieka. Gdyby nie Wasza postawa, oni mogliby mu zrobić naprawdę wielką krzywdę. Jesteście bohaterami! – mówił komendant KPP w Radomsku.

 

  • źródło:http://radomsko.naszemiasto.pl,
  • zdjęcia dzieki uprzejmości: http://pomiedzystronami.pl/

Galeria