Klub „10-ka” rozpoczyna sezon strzelecki

10 września 2019


W minioną sobotę Klub zorganizował zawody strzeleckie w Kodraniu z okazji festynu Zakończenie Lata. W niedzielę dla dorosłych członków klubu przeprowadzono na Strzelnicy Sportowej na Wapiennikach planowy trening strzelecki w konkurencjach kulowych i śrutowych. Najmłodsi klubowicze uczestniczyli w zawodach Puchar Jesieni, które zorganizowane zostały w Bełchatowie przez klub IGLICA Bełchatów.

- Nasi najmłodsi zawodnicy walczyli jednocześnie o punkty do klasyfikacji rocznej Pucharu Województwa Łódzkiego Młodzików. W zawodach w Bełchatowie Hania Rusin zajęła 3 lokatę w konkurencji pistolet pneumatyczny młodziczek, a Maksymilian Kępiński był 4 w pistolecie pneumatycznym młodzików – zauważa Sławomir Dziegieć z Klubu „10-ka”.

W zawodach uczestniczyli młodsi rocznikowo Artur Kucharski i Filip Makowski zdobywając kolejne strzeleckie doświadczenia. Wiktor Blada zajął 1 miejsce w kategorii pistolet pneumatyczny juniorów młodszych. - Okazuje się, że coraz więcej zawodników dorosłych startuje w zawodach strzeleckich w coraz wyższej lidze. Nasz senior Błażej Wejman wystrzelał w Bełchatowie 1 miejsce w konkurencji pistolet sportowy – dodaje Sławomir Dziegieć. Tydzień wcześniej Błażej startował w zawodach klubowych SIGMA SHOOTING w Drużbicach również zajmując 1 miejsce w pistolecie sportowym. Uzupełnieniem sportowej niedzieli było zajęcie 3 miejsca przez Tomka Ojrzyńskiego w klubie CSS Częstochowa w konkurencji Shott-Off - pistolet.