Klub Strzelecki z Radomska bezkonkurencyjny!

12 grudnia 2017


W niedzielę 10 grudnia odbyła się w Bełchatowie IX Runda Pucharu Województwa Łódzkiego Młodzików w konkurencji karabin i pistolet pneumatyczny - Mikołajki 2017.


Zawody w Bełchatowie były to dla Okręgowego Klubu Strzelectwa Sportowego "10-ka" pełne sukcesów. Zawodnicy klubu z Radomska startowali w konkurencji pistolet pneumatyczny i wystrzelali mnóstwo medali. W klasyfikacji Rundy IX pierwsze miejsce w kategorii młodziczek zdobyła Wiktoria Karasek. W kategorii młodzików pierwsze miejsce wystrzelał nasz Mistrz Polski Wiktor Blada a tuż za nim, na miejscu drugim uplasował się Kuba Gal.

 

Po tej rundzie strzelań odbyła się część finałowa zawodów o nagrodę główną - pistolet wyczynowy. Wtedy zaczęły się prawdziwe emocje. Do finału zakwalifikowało się ośmiu zawodników, którzy brali udział w minimum pięciu rundach rozgrywanych w ciągu roku. Wśród tej ósemki znaleźli się też pistoleciarze z radomszczańskiego klubu: Wiktoria, Wiktor i Kuba oraz dwie zawodniczki z IGLICY Bełchatów, zawodniczka z SALWY Szczerców, zawodnik ze SPOŁEM Łódź oraz zawodnik z SOKOŁA Zduńska Wola. W finałach nasi zawodnicy okazali się bezkonkurencyjni. Po wyeliminowaniu pozostałej piątki uczestników walkę o zwycięstwo rozegrali między sobą. Ostatecznie pierwsze miejsce zajął Wiktor Blada, drugie Kuba Gal a trzecie Wiktoria Karasek.


Nagroda główna, czyli pistolet pneumatyczny wystrzelany przez Wiktora trafił na stan Klubu. W zawodach brali też udział nasi starsi zawodnicy: Agnieszka Brzozowska oraz Mateusz Szwed (kategoria junior i juniorka młodsza - pistolet pneumatyczny). Tutaj również błysnęły dwa złote medale powiększając sportowy dorobek klubu. 


Pistoleciarze z Radomska potwierdzili, że są bezkonkurencyjni w województwie łódzkim. Całość zawodów uwieńczyła ceremonia dekoracji dokonana przez olimpijkę Agnieszkę Nagaj ze SPOŁEM Łódź.

Galeria