Kolędowali dla Jezusa

20 stycznia 2019


W Kolegiacie św. Lamberta odbył się koncert finałowy XVI edycji Ogólnopolskiego Festiwalu „Hej, Panie Jezu”. Nagrody i wyróżnienia laureatom wręczyli m.in. prezydent Jarosław Ferenc oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Radomsku Rafał Dębski.

Jak wyjaśniają organizatorzy, festiwal ma zachęcić do wspólnego kolędowania, rozbudzić zainteresowania muzyczne dzieci i młodzieży, integrować przez wspólny śpiew oraz rozwijać umiejętności muzyczne. Tegoroczna edycja cieszyła się dużym zainteresowaniem uczestników z całej Polski, a jury przyznając nagrody miało wyjątkowo trudne zadanie. – Co roku poziom jest coraz wyższy. Byliśmy mile zaskoczeni, młodzież bardzo dobrze się przygotowała. Kolędy to perełki muzyki polskiej i powinniśmy pielęgnować tradycję ich wspólnego śpiewania – zauważa członek jury Gabriela Bracka z Państwowej Szkoły Muzycznej w Radomsku.

Swoje uznanie dla poziomu prezentowanego przez laureatów festiwalu wyraził też prezydent Jarosław Ferenc, który podkreślił, że młodzież z pewnością stanęła na wysokości zadania. – Festiwal na stałe zagościł w Radomsku. Uczestnicy mają możliwość zaprezentowania się na scenie przed szerszą publicznością. Festiwal pozwala nam też wrócić do świątecznego okresu Bożego Narodzenia – zauważa prezydent Jarosław Ferenc.

Wyniki:

W kategorii od 6 do 9 lat:

I miejsce - Natalia Walczyk, Sandra Grabowska
II miejsce - Wiktor Ciesielski, Milena Bąk
III miejsce - Julia Kuś

Wyróżnienie: Miłosz Więcek

W kategorii od 10 do 12 lat:

I miejsce - Ksawery Bednarek, Bartosz Bąk
II miejsce - Nadia Gołda
III miejsce – brak

wyróżnienia: Agata Zawierucha, Jagoda Rataj, Katarzyna Mariankowska, Oliwia Stobiecka

W kategorii od 13 do 17 lat:

I miejsce - Miłosz Nawrocki, Anna Olejniczak
II miejsce - Julia Walaszczyk
III miejsce - Alicja Soczyńska

Wyróżnienia otrzymali: Aleksandra Saj, Wiktoria Śliskowska, Aleksandra Kozłowska, Emilia Rokita, Barbara Moroń, Michał Makowski

W kategorii zespołów:

I miejsce - zespół OKAPO z II Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku
II miejsce - Adrianna Moroń i Krzysztof Normand
III miejsce - brak

Wyróżnienia otrzymali: zespół Tęczowe nutki z Miejskiego Domu Kultury w Radomsku, Marta Normand i Zuzanna Wrótniak, zespół Impresja z Miejskiego Domu Kultury w Radomsku