Koncert „Ave Maria”

26 lipca 2017


Miasto Radomsko, Miejski Dom Kultury i Ojcowie Franciszkanie zapraszają na koncert „Ave Maria”. Wystąpią: Katerina Hebelkova (śpiew) i Takeshi Moriuchi (akompaniament). Koncert poprowadzi Małgorzata Zuzanna Nowak.

Zapraszamy 15 sierpnia o godz. 17.00 do Klasztoru Franciszkanów (w zależności od pogody - kościół lub ogród). W programie:

A.Dvorak - „Pieśni biblijne"
G.Caccini - „Ave Maria"
J.S.Bach-Ch. Gounod - „Ave Maria"
C.Franck - „Panis angelicus"
F.Schubert - „Ave Maria"
P.Mascagni - „Ave Maria"
W.Gomez - „Ave Maria"

Katerina Hebelkova jest solistką Opery Narodowej w Pradze. Poza praską operą występowała gościnnie jako Varvara w operze „Káťa Kabanová” autorstwa Janáčka, wystawianej w Opéra de Dijon. Sukces przyniosła jej partia tytułowa w „Królowej Saby” Karla Goldmarka we fryburskim Theater Freiburg, gdzie wcześniej śpiewała partię tytułową w „Carmen” G. Bizeta i gdzie można było usłyszeć ją również „Orfeuszu i Eurydyce” Glucka. Także we Fryburgu w tym sezonie występuje gościnnie w nowej produkcji opery „Sweeney Todd” autorstwa S. Sondheima.
W planach ma między innymi prapremierę „Terra Nova” Moritza Eggerta w operze w Linz oraz swój debiut w roli Cunziny w „Oberto, conte di San Bonifacio” G. Verdiego podczas festiwalu operowego w Heidenheim.