Koncert zespołu „Romanca” już w niedzielę

12 lipca 2018


Miejski Dom Kultury zaprasza 15 lipca na Plac 3 Maja, gdzie odbędzie się wyjątkowy, niezwykle barwny koncert zespołu „Romanca”.

Żywiołowe rytmy i sentymentalne pieśni cygańskie, ukazujące styl Romów bałkańskich, węgierskich, hiszpańskich i rosyjskich. Dynamiczne i radosne tańce w wykonaniu młodych i utalentowanych tancerek i tancerzy romskich. Koncert to pełna energii mieszanka kilku gatunków muzyki w nowoczesnych aranżacjach. Dla radomszczan zagrają też znane hity G. Bregovicia, Gipsy Kings oraz folk romski z różnych stron świata.

„ROMANCA” to młode pokolenie artystów romskich, wywodzących się z powszechnie znanego i cenionego zespołu „Baro Drom”, który w naszym kraju działa już od 1956 r. Pielęgnując tradycję przekazywaną nam z pokolenia na pokolenie, dbamy o to aby ukazywać autentyczny folklor romski, który ma charakter międzynarodowy, a sama muzyka jest niezwykle urozmaicona. Różni się brzmieniem i stylem w zależności od zakątka Europy, z którego pochodzi. Mieszając różne style, a także aranżując własne interpretacje, zespół uzyskuje niepowtarzalne, nowatorskie brzmienie tradycyjnej muzyki romskiej z różnych stron świata.

Organizatorzy:  Stowarzyszenie Na Rzecz Społeczności Romskiej ZEFIRYN oraz Miejski Dom Kultury w Radomsku.