„Koniczynka” zbiera kilometry dobra

31 marca 2016


kilometry.jpg

1 marca b.r. ruszyła II edycja Ogólnopolskiej Kampanii Kilometry Dobra.

Głównym celem kampanii Kilometry Dobra jest zbiórka pieniędzy na cele, które określają organizacje partnerskie uczestniczące w akcji. W tym roku do akcji przyłączyło się 40 miast. To jedyna kampania, w której organizacje partnerskie wspólnie zbierają pieniądze na swoje cele, wspierają się, zamiast rywalizować!

Kampania Kilometry Dobra to w pełni transparentna kampania. To gwarancja dobrze wydanej złotówki na ściśle określony cel. Sam wybierasz rodzaj pomocy, organizację, której pomagasz oraz cel, który wspierasz.

Dlaczego „Kilometry Dobra”? „Dobro”, ponieważ głównym celem akcji jest pomoc potrzebującym. Wszystkie zebrane pieniądze trafią do konkretnych organizacji partnerskich i zostaną przeznaczone na ich cele. „Kilometry”, gdyż podczas kampanii organizacje, będą układać odcinki składające się z monet jednozłotowych i spróbują pobić rekord Guinnessa oraz ustanowić rekord Polski.

Stowarzyszenie „Koniczynka” w Radomsku jest organizacją pożytku publicznego działającą od marca 2011 roku. Celem stowarzyszenia jest działanie na rzecz środowiska chorych dzieci i ich rodzin. „Koniczynka” integruje, promuje oraz przybliża problemy osób niepełnosprawnych w środowisku lokalnym. Organizacja dąży do utworzenia miejsca, w którym chore dzieci i ich rodzice znajdą kompleksową, profesjonalną, podstawową i alternatywną pomoc, rehabilitacje i opiekę medyczną.

Pomieszczenia przyszłego Centrum Usprawniania Psycho – Fizycznego znajdujące się na zapleczu Szpitala Powiatowego w Radomsku remontowane są od trzech lat. Użyczone przez Starostwo Powiatowe w Radomsku pomieszczenia wymagały całkowitej przebudowy. Do tej pory przebudowa i remont pomieszczeń pochłonęły 450 tys. złotych. W centrum oprócz głównej sali rehabilitacyjnej znajdzie się, m.in. sala poznawania świata, wanna z hydromasażem, gabinety lekarskie oraz świetlica integracyjna. W tym roku „koniczynka” zmierza do zakończenia remontu oraz wyposażenia centrum w sprzęt rehabilitacyjny.

Podczas prowadzenia kampanii Kilometry Dobra stowarzyszenie „Koniczynka” zbiera fundusze na zakup niezbędnego wyposażenia sal rehabilitacyjnych. W ramach akcji będą się odbywać rozmaite atrakcje, jak koncerty, aukcje, happeningi połączone ze zbiórką funduszy. Tegorocznym, celem organizacji jest – zgodnie z założeniami kampanii – zebranie i ułożenie ciągu jednozłotowych monet o długości 2 kilometrów, co da kwotę 88 tys. złotych. Kwota ta pozwoli nie tylko na pełne wyposażenie centrum rehabilitacyjnego, ale także sprawi, że spełni się wielkie marzenie o ośrodku, w którym niepełnosprawne osoby znajdą kompleksową pomoc w powrocie do zdrowia, sprawności fizycznej i intelektualnej. Ważne jest to, że ośrodek prowadzony przez „Koniczynkę” będzie jedyną taka placówką w powiecie radomszczańskim.

Wielki finał wydarzenia odbędzie się 5 czerwca w Parku Solidarności.