Koniec roku pełen wzruszeń w PSP nr 5

21 czerwca 2019


W środę 19 czerwca Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 im. Mikołaja Kopernika, tak jak i inne placówki oświatowe, zakończyła rok szkolny. Wraz z końcem roku szkolnego 2018/2019 w PSP nr 5 zakończyła się również 20-letnia kadencja dyrektor szkoły Alicji Gaborskiej.

Tradycyjnie już uroczystość rozpoczęła się od przekazania sztandaru szkoły przez opuszczających szkołę uczniów z ostatnich klas ich młodszym kolegom. Świeżo upieczeni absolwenci ślubowali po tym na sztandar godnie reprezentować szkołę w ich dalszym życiu. W części artystycznej były oczywiście występy wokalne, ale najciekawszy był chyba występ kabaretowy, w którym to brali udział uczniowie wszystkich klas od klasy I do VIII, tłumaczący wszystkim dokąd wybiera się pani dyrektor i cóż to jest ta emerytura.
Ustępująca dyrektor stanowisko zajmowała od 1 września 1999 r. W swojej przemowie dziękowała za te 20 lat, które były czasami lepszymi, a czasami odrobinę mniej. Dziękowali jej nauczyciele, uczniowie, przedstawiciele rady rodziców i prezydent Jarosław Ferenc wraz z zastępcą Małgorzatą Kańską-Kipigroch. Nie obyło się bez łez i wzruszeń, które można było zauważyć na twarzach nie tylko składających życzenia i samej zainteresowanej, ale też występujących uczniów i widowni. Na zakończenie uroczystości nagrody dla najzdolniejszych uczniów wręczyli przedstawiciele władz miasta. Zastępca prezydenta Małgorzata Kańska-Kipigroch wręczyła je uczniom najmłodszym, prezydent Jarosław Ferenc - najstarszym.