Konkurs "Najaktywniejszy czytelnik" rozstrzygnięty

12 października 2020


W ramach akcji "NOC bibliotek" ph. "KLIMAT NA CZYTANIE" w Miejskiej Bibliotece Publicznej rozstrzygnięto XVII edycję konkursu czytelniczego "Najaktywniejszy czytelnik"

W konkursie czytelniczym przeprowadzonym w Oddziale dla dzieci oraz Filii Nr 1, Filii Nr 2, Filii Nr 3, Filii Nr 4 MBP wzięło udział 103 czytelników. Uczestnicy konkursu, których oceniano w trzech kategoriach wiekowych przeczytali 3600 książek:

- w I kategorii od 7 do 9 lat wzięło udział 40 czytelników, którzy przeczytali 1765 książek
- w II kategorii od 10 do 12 lat wzięło udział 41 czytelników, którzy przeczytali 1294 książek
- w III kategorii od 13 do 15 lat wzięło udział 22 czytelników, którzy przeczytali 541 książek.

Na podstawie list laureatów konkursu sporządzonych przez kierowników placówek, komisja konkursowa wyłoniła laureatów, którym przyznano nagrody książkowe.

Wyniki

Tytuł „Mistrza Czytelnictwa” w konkursie czytelniczym otrzymują:

Dominika Dziwińska (Oddział dla dzieci)
Eryk Garus (Oddział dla dzieci)
Kamil Kubiczek (Oddział dla dzieci)
Natalia Saternus (Filia nr 4)
Zuzanna Sęk (Filia nr 4)
„Mistrzowie Czytelnictwa” przeczytali razem 581 książek

Komisja przyznała następujące nagrody i wyróżnienia:

W I kategorii od 7 do 9 lat przyznano nagrody:

I miejsce:
Maja Zielińska (Filia nr 4)
Julia Sowa (Filia nr 2)
Lidia Bałdys (Filia nr 4)
Szymon Kucharski (Filia nr 1)
Laureaci I miejsc przeczytali razem 346 książek

II miejsce:
Agata Kucharska (Filia nr 1)
Kacper Wodecki (Filia nr 4)
Jakub Grzybowski (Filia nr 2)
Laureaci II miejsc przeczytali łącznie 197 książek

III miejsce:
Nikola Pędzik (Oddział dla dzieci)
Jan Wtorkowski (Oddział dla dzieci)
Aleksandra Waloch (Filia nr 4)
Laureaci III miejsc przeczytali razem 162 książki

IV miejsce:
Bartosz Cieślik (Oddział dla dzieci)
Szymon Dębiński (Filia nr 4)
Laureaci IV miejsc przeczytali 92 książki

Wyróżnienia:
Michał Kacprzak (Oddział dla dzieci)
Amelia Margas (Oddział dla dzieci)
Paweł Kuliś (Filia nr 2)
Kinga Kucharska (Oddział dla dzieci)
Kinga Ślęzak (Filia nr 1)
Bartosz Poroszewski (Oddział dla dzieci)
Adam Stawowski (Oddział dla dzieci)
Aleksander Szczypkowski (Oddział dla dzieci)
Nadia Ulbrych- (Filia nr 4)
Beniamin Bareła – (Filia nr 3)
Weronika Woźniak (Filia nr 3)
Czytelnicy wyróżnieni w I kategorii wiekowej przeczytali razem 321 książek


W II kategorii od 10 do 12 lat przyznano nagrody:

I miejsce:
Maja Stępień (Filia nr 3)
Daniel Karkoszka (Filia nr 1)
Laureaci I miejsc przeczytali razem 149 książek.

II miejsce:
Joanna Dzięgowska (Filia nr 2)
Patryk Szcześniak (Filia nr 2)
Szymon Gała (Filia nr 2)
Laureaci II miejsc przeczytali łącznie 194 książki.

III miejsce:
Aleksandra Grzybowska ( Filia nr 2)
Marcel Patalan (Oddział dla dzieci)
Szymon Wtorkowski (Oddział dla dzieci)
Laureaci III miejsc przeczytali razem 160 książek.

IV miejsce:
Dorian Pabich (Filia nr 3)
Julia Jarosińska (Filia nr 4)
Laureaci IV miejsc przeczytali łącznie 84 książki.

Wyróżnienia:

Magdalena Kopeć (Oddział dla dzieci)
Dominika Bareła (Filia nr 3)
Krzysztof Stawowski (Oddział dla dzieci)
Julian Tarnowski (Filia nr 3)
Mateusz Kaleta (Oddział dla dzieci)
Roksana Rosik (Oddział dla dzieci)
Krystian Bareła (Filia nr 3)
Iga Borowiec (Oddział dla dzieci)
Paweł Wojciechowski (Oddział dla dzieci)
Aleksandra Wojtasińska ( Filia nr 3)
Jakub Jankowski (Filia nr 1)
Dawid Kancerek (Filia nr 1)
Karina Borowiecka (Filia nr 1)
Zuzanna Kopeć (Oddział dla dzieci)

Czytelnicy wyróżnieni w II kategorii wiekowej przeczytali razem 406 książek.

W III kategorii od 13 do 15 lat przyznano nagrody:

II miejsce:
Mateusz Radwański (Filia nr 2)
Laureat przeczytał 66 książek.

III miejsce:
Krzysztof Wtorkowski (Oddział dla dzieci)
Laureat przeczytał 50 książek.

IV miejsce:
Weronika Wtorkowska (Oddział dla dzieci)
Laura Majchrowska (Filia nr 1)
Laureatki IV miejsc przeczytały łącznie 84 książki.

Wyróżnienia:
Aleksandra Poteralska (Filia nr 4)
Weronika Poteralska (Filia nr 4)
Wojciech Woźniak (Filia nr 3)
Piotr Wojtasiński (Filia nr 3)
Wioletta Nowak (Filia nr 1)
Natalia Rak (Oddział dla dzieci)
Natalia Woszczyk (Oddział dla dzieci)

Czytelnicy wyróżnieni w III kategorii wiekowej przeczytali razem 198 książek.





Galeria