Konkurs Poezji Węgierskiej rozstrzygnięty

5 marca 2019


Za nami rozstrzygnięcie XV Wojewódzkiego Konkursu Poezji Węgierskiej pod patronatem Prezydenta Miasta Radomska Jarosława Ferenca, który odbył się w Miejskim Domu Kultury.

Organizacja Konkursu Poezji Węgierskiej to już tradycja  Towarzystwa Przyjaźni Polsko – Węgierskiej Radomsku. Wzorem lat ubiegłych laureaci prezentowali wysoki poziom recytacji oraz zaangażowania w recytowaną poezję. W tym roku nagrody w konkursie wręczyła sekretarz miasta Kamila Malinowska-Sztangreciak wraz z prezesem Towarzystwa Przyjaźni Polkso-Węgierskiej Wiesławem Pierzakiem.

Komisja w składzie Małgorzata Wesołowska, Anna Laczek oraz Kamil Rousseau po przesłuchaniu 14 recytatorów postanowiła przyznać następujące miejsca:

I miejsce – Wiktorii Kwarcie z Młodzieżowej Grupy Teatralnej „Rekwizytornia Teatr” z Miejskiego Domu Kultury w Radomsku, przygotowanej prze Panią Anitę Pawlak Zygmę,
II miejsce – Annie Stolarczyk z Młodzieżowej Grupy Teatralnej „Rekwizytornia Teatr” z Miejskiego Domu Kultury w Radomsku, przygotowanej prze Panią Anitę Pawlak Zygmę,
III miejsce – Mateuszowi Włudarze z Młodzieżowej Grupy Teatralnej „Rekwizytornia Teatr” z Miejskiego Domu Kultury w Radomsku, przygotowanemu przez Panią Anitę Pawlak Zygmę.
                      
Wyróżnienia otrzymały:

- Kinga Mruklik z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 7 w Radomsku przygotowana przez Panią Aleksandrę Gniłkę,
- Sandra Tokarska z Gimnazjum w Lgocie Wielkiej, przygotowana przez Panią Krystynę Gałan,
- Julia Marynowska z I Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Łasku, przygotowana przez Pana Macieja Szulca.