Konkurs Wiedzy o Radomsku rozstrzygnięty

29 listopada 2016


W niedzielę 27 listopada br. w Galerii Muzeum Regionalnego im. S. Sankowskiego odbyła się szósta edycja Konkursu Wiedzy o Radomsku. Organizatorem imprezy był Hufiec ZHP Radomsko, a zadanie to zostało sfinansowane z budżetu miasta Radomska.

Wyłoniono zwycięzców w dwóch kategoriach – na projekt pocztówki oraz w teście wiedzy.

Konkurs na projekt pocztówki cieszył się dużym zainteresowaniem. W sumie wpłynęły aż 42 prace. Wykonane były różnorodnymi technikami – od fotografii, poprzez rysunki do wyklejanek.

Jury wyłoniło następujących zwycięzców:
I miejsce - Natalia Grabowska
II miejsce - Olga Ciapińska
III miejsce - Alicja Wojtal.

Praca Natalii Grabowskiej została wydana w formie pocztówki, którą mógł otrzymać każdy, kto pojawił się w niedzielę na konkursie. Zwyciężczyni otrzymała też w nagrodę tablet multimedialny.

W Teście Wiedzy wzięły udział 43 osoby. Wszyscy uczestnicy podzieleni zostali na trzy kategorie wiekowe – szkoła podstawowa, gimnazjum oraz open (dla osób ze szkół ponadgimnazjalnych oraz wszystkich pozostałych mieszkańców Radomska). Zadaniem było rozwiązanie testu składającego się z 30 pytań dotyczących historii oraz współczesności Radomska, a także okolic.

Zwycięzcy Testu Wiedzy

kategoria „szkoła podstawowa”
I miejsce – Ola Zych
II miejsce – Kacper Guziak
III miejsce – Michalina Kempska

kategoria „gimnazjum”
I miejsce – Jowita Placzyńska
II miejsce – Alicja Andrzejak
III miejsce – Anna Rak

kategoria „open”
I miejsce – Agata Kempska
II miejsce – Dariusz Kempski
III miejsce – Paulina Zych.

Wśród wyżej wymienionych osób, niezależnie do podziału na kategorie wiekowe, najlepszy wynik uzyskała Agata Kempska. Nagrodami w konkursie były tablety, słuchawki, pendrajwy i książki historyczne.