Koperta życia

12 września 2018


Projekt „Koperta życia” ma uświadomić radomszczanom znaczenie posiadania - w miejscu ogólnie dostępnym - szczegółowych informacji dotyczących swojego stanu zdrowia, które mogą być wykorzystane przez służby medyczne w przypadku zagrożenia życia lub zdrowia.

Projekt, realizowany przez Miasto Radomsko i Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, jest skierowany do osób starszych, samotnych, przewlekle chorych oraz niepełnosprawnych.

„Koperta życia” ma ułatwić służbom medycznym udzielenie pomocy pacjentowi. W praktyce stanowi nie tylko nieocenioną pomoc w podjęciu szybkiej akcji ratującej życie, ale przy okazji zwiększa poczucie bezpieczeństwa osób starszych.

Pracownicy socjalni oraz świadczący usługi opiekuńcze dotrą do swoich podopiecznych. z „Kopertami życia”.

W skład „Koperty Życia” wchodzą:

- wysokiej jakości transparentna koperta w formacie DL,

- karta informacyjna E.M.I. przeznaczona do uzupełnienia (można ją kserować dowolną ilość razy i w przypadku zmiany schorzeń i sposobu leczenie po prostu wymienić w kopercie),

magnes na lodówkę z logo projektu (informuje on służby medyczne o istnieniu karty informacyjnej).

„Koperta życia” to karta, w której podaje się informacje dotyczące jej właściciela – dane osobowe, numer telefonu do bliskiej osoby, przebyte choroby, zażywane leki i uczulenia. Kartę wkłada się do transparentnej koperty zamykanej na klips i chowa się do lodówki, na której umieszcza się magnes z nadrukiem „Koperta życia”. Umieszczenie koperty w miejscu widocznym i dostępnym umożliwia służbom medycznym w razie wypadku lub zasłabnięcia, a także policji, straży pożarnej, czy służbom socjalnym szybki dostęp do podstawowych informacji o seniorze. Dlaczego w lodówce? Bo jest to urządzenie, które znajdziemy w każdym domu i ze względu na spore rozmiary – łatwe jest do znalezienia.