Lato w bibliotece

28 lipca 2020


Wakacje w Miejskiej Bibliotece Publicznej trwają w najlepsze. Placówka przygotowała szereg atrakcji zarówno dla starszych, jak i najmłodszych czytelników!

W Oddziale dla dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomsku odbyły się pierwsze warsztaty rękodzieła z cyklu "Zwierzątka z koralików", które poprowadziła Iwona Dawidziak. Dzieci wykonały malutkie żółwiki z kolorowych koralików i druciku.  Początkowo wykonanie  zwierzątka wydawało się uczestnikom dosyć trudne w realizacji. Po chwili dzieci nabrały wprawy i zapału do pracy. Wykazały się niezwykłą precyzją i cierpliwością. Pod okiem instruktorki powstały wielobarwne żółwiki, które prezentujemy zdjęciach w galerii. Już niedługo następne warsztaty!

W ubiegłym tygodniu rozpoczęto również cykl warsztatów wakacyjnych z kodowania, przy użyciu oprogramowania Scratch. Podczas pierwszego z trzech zaplanowanych zajęć uczestnicy mieli za zadanie stworzenie gry o nazwie „Żuczek”, w którą następnie grali rywalizując między sobą. Natomiast drugie spotkanie poświęcone było stworzeniu wirtualnego opowiadania, uczestnicy ponownie ćwiczyli swoją wyobraźnię i umiejętności, kreując nowe zabawy.