"LegoRobotyka" - ruszyły warsztaty w MDK

29 stycznia 2018


Rozpoczęły się ferie zimowe. Dla dzieci, które spędzają czas w mieście Miejski Dom Kultury przygotował bogatą ofertę zajęć. Dziś ruszyły warsztaty „LegoRobotyka”.

Twórcze zajęcia z robotyki i programowania za pomocą klocków Lego przeznaczone są dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat. W warsztatach bierze udział kilkanaście osób.

- Podczas zajęć staram się zachęcić młodych inżynierów, do tego aby zainteresowali się programowaniem i budową urządzeń. W tym przypadku są to proste układy robotyczne. Dziś budujemy samolot - dwupłatowiec. Na początku uczestnicy zbudują model dwupłatowca na podstawie instrukcji, potem wykonają skrypt, który pozwoli uruchomić zabawkę - wyjaśnia prowadzący warsztaty Daniel Krzywik z „RoboCAMP” Radomsko.

Dziś już śmiało można powiedzieć, że tego typu zajęcia mogą być bardzo przydatne, ponieważ programowanie oraz nauki techniczne są przyszłością dla rozwoju gospodarczego całego świata. Jak podkreśla Daniel Krzywik - dzisiejsi naukowcy mówią, że obecne pokolenie prawdopodobnie będzie wykonywało zawody, których nazw jeszcze nie znamy. Dlatego warto zachęcać dzieci do interesowania się nowymi techonologiami.

Galeria