Lodowisko już otwarte!

1 grudnia 2017


Radomszczanie mogą korzystać z nowego sztucznego lodowiska. Oficjalne otwarcie obiektu przyciągnęło wielu miłośników sportów zimowych, na których czekało wiele atrakcji przygotowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radomsku.

Inauguracja sportowego sezonu zimowego w Radomsku upłynęła pod znakiem jazdy na łyżwach. Otwarcia pierwszego sztucznego lodowiska dokonali: prezydent  Miasta Radomsko Jarosław Ferenc, przewodniczący Rady Miejskiej Łukasz Więcek oraz dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Marek Wyciszkiewicz.

- Jest mi bardzo miło, że mogę razem z Państwem otwierać sezon zimowy w Radomsku. Takiego lodowiska jeszcze w naszym mieście nie było. Za chwilę zobaczymy pokaz jazdy figurowej w wykonaniu ośmioletniej Hannah, która już odnosi swoje pierwsze sukcesy w jeździe na łyżwach. Mam nadzieję, że dzieci z Radomska również będą mogły szlifować swój talent, i że w przyszłości odegrają  rolę w łyżwiarstwie figurowym  - mówił podczas otwarcia lodowiska prezydent Jarosław Ferenc.

Po zakończeniu oficjalnej części imprezy odbył się wspomniany przez prezydenta pokaz jazdy figurowej w wykonaniu Moniki Hartwik i Hannah Rady. Zawodniczki zaprezentowały efektowne techniki jazdy na łyżwach. Następnie przyszedł czas na  wspólną jazdę na lodzie. O dobrą zabawę najmłodszych radomszczan zatroszczyli się Elza i Olaf z filmu animowanego „Kraina lodu” oraz Święty Mikołaj ze Śnieżynkami, którzy częstowali łyżwiarzy słodkościami. Goście mogli skosztować też gorącej czekolady.

Nowe lodowisko zlokalizowane na korcie centralnym przy miejskiej pływalni to nowoczesny obiekt o powierzchni 550 metrów kwadratowych. System chłodzenia utrzymuje odpowiednią temperaturę tafli lodu nawet przy 12 stopniach Celsjusza. Dodatkowo przy lodowisku funkcjonuje wypożyczalnia łyżew, kasków ochronnych oraz urządzeń do nauki jazdy na łyżwach dla najmłodszych. Jak informuje dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Marek Wyciszkiewicz, lodowisko czynne będzie przez najbliższe trzy miesiące, od poniedziałku do soboty od godziny 10.00 do 20.00, natomiast w niedzielę od godziny 13.00 do 20.00.