Łódzkie Spotkania Teatralne ponownie w Radomsku

18 września 2017


W ramach Łódzkich Spotkań Teatralnych w niedzielę 1 października 2017 r. o godz. 18.00 w na scenie MDK Radomsko wystąpi łódzki teatr tańca i ruchu - Teatr CHOREA. Artyści zaprezentują nam spektakl „Szczelina” na motywach utworu norweskiego dramaturga Arne Lygre pt. „Zanikam”, w tłumaczeniu Elżbiety Frątczak-Nowotny.

 

Tym razem w ramach Łódzkich Spotkań Teatralnych, które w tym roku odbywają się pod hasłem „Teatr ponad podziałami” na scenie Miejskiego Domu Kultury w Radomsku wystąpi łódzki teatr tańca i ruchu - Teatr CHOREA. Artyści zaprezentują nam spektakl „Szczelina”, który został stworzony przez CHOREĘ na motywach utworu norweskiego dramaturga Arne Lygre pt. „Zanikam”, w tłumaczeniu Elżbiety Frątczak-Nowotny, z użyciem fragmentów poezji mistycznej Rumiego, a także osobistych tekstów aktorów.

Szczelina

fot. HaWa

„Szczelina” to spektakl o Was - o nas, którzy mając dach nad głową i cokolwiek do zjedzenia, nie zdajemy sobie ciągle sprawy z tego, że w każdej chwili możemy to wszystko stracić i być wyrzuconymi w nieznane, bo ktoś nagle, bez zapowiedzi, zrzuci na nasz dom bombę, zatruje wodę albo odbierze prawo do przebywania w naszym mieście. To spektakl o naszych lękach i o szukaniu nadziei. O tym, że każdy z nas jest, był lub będzie uchodźcą, najczęściej nie z własnego wyboru.

Szczelina

fot. HaWa

W spektaklu pięć kobiet i jeden mężczyzna próbują opowiedzieć słowami, ruchem i śpiewem, bardzo zwyczajne historie ludzi, którzy stracili wszystko, którzy nie mają już niczego prócz nadziei. Nadziei, która czasami zmienia się w instynkt przeżycia, a czasami w zgodę na jego utratę.

Reżyseria: Tomasz Rodowicz
Choreografia: Adrian Bartczak
Muzyka: Tomasz Krzyżanowski
Obsada: Janusz Adam Biedrzycki, Joanna Chmielecka, Majka Justyna / Sara Kozłowska, Dominika Krzyżanowska, Małgorzata Lipczyńska, Elina Toneva
Kostiumy: Anna Raczkowska
Scenografia: Tomasz Rodowicz
Światło: Tomasz Krukowski
Dźwięk: Marcin Dobijański

Spektakl przeznaczony dla widzów od 13 roku życia.

Wstęp wolny. Wejściówki w kasie Miejskiego Domu Kultury w Radomsku.