Maraton w rytmie zumby dla Górala

25 listopada 2017


Sobotni wieczór 25 listopada br. upłynął pod znakiem pomagania w rytmie zumby. W Publicznej Szkole Podstawowej nr 10 w Radomsku odbył się Andrzejkowy Charytatywny Maraton Zumby dla „Górala”.

Dochód z imprezy zostanie przeznaczony na leczenie i rehabilitację Damiana Góralskiego, który uległ wypadkowi. Organizatorami wydarzenia byli: Katarzyna Wilamska, Jadwiga Łysik i Cezary Strączyński. Partnerami akcji było Miasto Radomsko, Fjundacja z Motocyklem i społeczność PSP nr 10. Uroczystego otwarcia maratonu dokonał Prezydent Radomska Jarosław Ferenc.

Podczas maratonu o taneczne wrażenia zadbali instruktorzy zumby z Radomska i nie tylko. Organizatorzy maratonu przygotowali także inne atrakcje dla dzieci i dorosłych, jak kącik wróżb andrzejkowych cyganki Renaty, kawiarenkę z pysznymi domowymi ciastami przygotowanymi przez rodziców i pracowników urzędu miasta, zalewajkę ze Stobiecka i chleb ze smalczykiem. Były też gry i zabawy dla dzieci, prezentacja sprzętu ratowniczego oraz pokaz pierwszej pomocy przygotowany przez OSP Bogwidzowy. W przerwie maratonu wystąpiły uczennice PSP nr 10, a wśród uczestników imprezy rozlosowano upominki.

Radomszczanie okazali się niezwykle hojni. Podczas wydarzenia udało się zebrać kwotę 4 765,40 zł.