Marsz dla życia i rodziny

30 maja 2016


W niedzielę 29 maja uroczystą mszą świętą w kolegiacie św. Lamberta i rozpoczęły się XVII Radomszczańskie Dni Rodziny.

Kazanie o godne narzeczeństwo wygłosi ks. Mariusz Foltyński moderator Archidiecezji Częstochowskiej Ruchu Światło-Życie. Za oprawę muzyczna odpowiedzialny był zespół wokalny kolegiaty pod dyrekcją Piotra Grabasa.
 
Po mszy św. odbył się marsz "Marsz dla życia i rodziny", uczestnicy przeszli przez plac 3 Maja, ulicą Reymonta i Żeromskiego na plac przed Miejskim Domem Kultury. Tam odbył się zorganizowany przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej piknik rodzinny „Zdrowie mamy”, któremu towarzyszyły koncerty, konkursy i zabawy dla dzieci.
Podobne Marsze odbyły się w ponad stu polskich miejscowościach. Koordynatorem tego przedsięwzięcia jest Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny.
 
- Cieszę się, że to już siedemnasta uroczysta inauguracja, pogoda nam trochę pomieszała szyki, ale myślę sobie, że to taki orzeźwiający deszcz... żeby się nie kurzyło - śmieje się Tadeusz Olczyk, inicjator i główny organizator Dni Rodziny w Radomsku. - Niech te Dni toczą się z pożytkiem dla radomszczan, by coś zostało z nich w naszych sercach, przemieniało nasze małżeństwa i rodziny. Niech to będzie dobrze, owocnie przeżyty czas, kończymy procesją Jadwiżańską 12 czerwca. 
W tym roku Dni Rodziny odbywają się pod hasłem "O godne narzeczeństwo". To nawiązanie do Światowych Dni Młodzieży. - Wiemy jak ważne jest odpowiednie przeżycie czasu narzeczeństwa po to, by później czas małżeństwa również był dobrym i owocnym - tłumaczył Tadeusz Olczyk.