Marsz na dni autyzmu

5 kwietnia 2019


Dziś w Radomsku o godz. 9:30 odbył się marsz z okazji VII Radomszczańskich Dni Autyzmu. Tak organizatorzy i uczestnicy chcieli zwrócić uwagę mieszkańców miasta na problemy, z jakimi borykają się wszyscy dotknięci autyzmem i innymi zaburzeniami psychicznymi - zarówno cierpiący na nie, jak i ich opiekunowie.

Temat bardzo poważny, jednakże atmosfera - bardzo radosna. Na czele maszerowała roztańczona grupa cheerleaderek z PSP nr 5, odpowiedni rytm marszu trzymała sekcja perkusyjna Młodzieżowej Orkiestry Dętej Gminy Kleszczów, a nad bezpieczeństwem czuwali funkcjonariusze z KPP w Radomsku. Maszerowali podopieczni Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, Przedszkola Specjalnego w Radomsku, przedstawiciele miasta i powiatu oraz zaproszeni goście. Marsz rozpoczął się przy budynku SOSW przy ul. Piastowskiej 12, a zakończył pod budynkiem Miejskiego Domu Kultury w Radomsku.

Część oficjalna rozpoczęta została przez krótki wykład inauguracyjny pani psycholog z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Radomsku i równie niedługie przemowy prezydenta Jarosława Ferenca oraz wicestarosty powiatu Jakuba Jędrzejczaka po czym odśpiewano wspólnie utwór "Wielka Siła", który to jest nieoficjalnym hymnem akcji.

W części artystycznej udział brali wychowankowie SOSW, przedszkola specjalnego, PSP nr 3, PSP nr 7 oraz Środowiskowego Domu Samopomocy w Radomsku.

Galeria