MDK wraca do gry

4 czerwca 2020


Miejski Dom Kultury przygotowuje się do wznowienia działalności. Od soboty 6 czerwca  będzie można odwiedzać galerię MDK. W weekendy będzie czynne również kino. Miejski Dom Kultury przygotował informację o wymogach sanitarnych, które obowiązywać będą na terenie placówki.

W trosce o bezpieczeństwo przestrzegane będą wytyczne dla kin przygotowane przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Głównego Inspektora Sanitarnego, m.in. są to:

- obowiązek zakrywania ust i nosa przez widzów oraz obsługę kina,
- udostępnienie widzom nie więcej niż połowy liczby miejsc na sali, rzędy powinny być zajmowane naprzemiennie, z zachowaniem jednego wolnego miejsca między widzami.

Obowiązek zachowania jednego wolnego miejsca między widzami nie dotyczy:

- widza, który uczestniczy w pokazie z dzieckiem poniżej 13. roku życia;
- widza, który uczestniczy w pokazie z osobą z orzeczeniem o niepełnosprawności, osobą z orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności, osobą z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego lub osobą, która ze względu na stan zdrowia nie może poruszać się samodzielnie;
osób wspólnie zamieszkujących lub pozostających we wspólnym gospodarstwie domowym,

Sala będzie wietrzona i wentylowana, przy wejściach i wyjściach z kina dostępne będą środki do mycia i dezynfekcji rąk. MDK preferujee sprzedaż bezgotówkową oraz apeluje o zachowanie bezpiecznego dystansu w kolejce do kasy.

Przypomnijmy! Od soboty 6 czerwca w godz. 12.00 – 18.00 w Galerii będzie można oglądać wystawę prac instruktorów sekcji plastycznej MDK (w pomieszczeniu jednocześnie mogą przebywać 4 osoby).

Wraca kino – na razie weekendowo. W repertuarze:

- Sobota 6 czerwca godz. 18.00 – „Swingersi”
- Niedziela 7 czerwca godz. 10.30 – Filmowy Poranek dla Dzieci i bajka „Naprzód”
godz.18.00 – „Swingersi”

Bilety na wszystkie seanse w jednej cenie: 15 zł.