Memoriał Mariana Szymańskiego zakończony

25 czerwca 2017


Zakończył się V Bieg Uliczny – Memoriał Mariana Szymańskiego. W niedzielne przedpołudnie na starcie przy urzędzie miasta stawiło się blisko 200 biegaczy.

Zwyciężył Łukasz Grajcar z Konopisk koło Częstochowy. Wśród pań najlepsza była Paulina Wójcik z Krzętowa (WYNIKI). Zwycięzców i najlepszych biegaczy w różnych kategoriach wiekowych na podium dekorowali prezydent Radomska Jarosław Ferenc i naczelnik Wydziału Edukacji i Kultury Małgorzata Krupska. Trasa biegu - 10 km - wiodła ulicami:Tysiąclecia, Rolną, Pustą i Prymasa Wyszyńskiego. Dla mniej wytrwałych biegaczy, organizatorzy - Miasto Radomsko i MOSiR - przygotowali krótszą trasę rekreacyjną o długości 1700 m. 

Celem imprezy było nie tylko propagowanie biegania, ale też wspomnienie postaci Mariana Szymańskiego, wieloletniego nauczyciela, wychowawcy, i przyjaciela młodzieży w I Liceum Ogólnokształcącym w Radomsku , wybitnego sportowca, trenera wielu mistrzów i reprezentantów Polski, harcerza, żołnierza i dowódcy grup szturmowych Szarych Szeregów ps. „Wędzidło”, bohatera akcji odbicia więźniów UB i NKWD w Łowiczu.

Memoriał był tezokazją do przeprowadzenia akcji charytatywnej. Dzięki uczestnikom biegów fundacja banku PKO BP przekazała 10 tys. zł na leczenie ucznia „Elektryka” Rafała Bednarskiego, który przeszedł skomplikowaną operację.