Miejska ciepłownia gotowa na sezon grzewczy

6 września 2017


Poziom gotowości Ciepłowni Rejonowej do zimy sprawdzał Prezydent Radomska Jarosław Ferenc.

Wizytację zaczął od składu, gdzie znajdują się zapasy węgla. Średnio w sezonie grzewczym w kotłach spala się ok. 22 - do 25 tys. ton miału.

- Na sezon grzewczy 2017/2018 jesteśmy w pełni przygotowani - zapewnia prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Marek Glądalski - Mamy pięć kotłów sprawdzonych i gotowych do uruchomienia. W tej chwili działa kocioł nr 2, który ogrzewa wodę. Jeśli chodzi o zapasy miału, to w magazynie mamy obecnie 10 tys. ton miału, a w październiku dostarczone zostanie kolejnych 2 tys. ton – dodaje.

Prezydent odwiedził strategiczne miejsca w ciepłowni, od magazynu, poprzez pomieszczenia z urządzeniami sterującymi i pomiarowymi po serce ciepłowni, gdzie pracują kotły. Rozmawiał z kierownictwem i pracownikami.

- Sprawdziłem przygotowania zakładu do zimy. Poziom przygotowania jest bardzo dobry. Mam nadzieję, ze sezon grzewczy przeminie bez problemów – mówi prezydent Jarosław Ferenc.

Ponadto PGK stale rozbudowuje sieć ciepłowniczą. W tym roku wybudowano ciepłociąg m.in. przy ul. Fabianiego, Jagiellońskiej i Piastowskiej. Obecnie prace przy budowie ciepłociągu trwają przy ul. Wilsona.

Przy okazji wizytacji w ciepłowni, prezydent zawitał także do Zakładu Wodociagów i Kanalizacji – Ujęcie „Miłaczki”, gdzie znajduje się 8 studni głębinowych, z których woda pompami jest dostarczana do zbiorników rezerwowych, następnie pompami i siecią wodociągową do odbiorców.