Mieszkamy w jednej Europie

22 czerwca 2018


Publiczne Przedszkole nr 2 im. Janusza Korczaka w Radomsku podsumowało projekt „C.L.E.V.E.R. - Children Learn English Very Easily and Rejoice”.

W podsumowaniu w czwartek 21 czerwca uczestniczyli goście z krajów partnerskich (Hiszpania, Litwa, Łotwa, Portugalia, Rumunia, Słowenia, Turcja, Włochy). Przebywają oni w Polsce od 20 do 24 czerwca w ramach trzeciego spotkania koordynatorów.

21 czerwca spotkali się w Urzędzie Miasta z prezydentem Radomska Jarosławem Ferencem, a podczas gali w Miejskim Domu kultury otrzymali upominki związane z Radomskiem, które wręczała Małgorzata Kańska-Kipigroch, zastępca prezydenta.

Projekt jest realizowany w ramach programu ERASMUS+ od 1 września 2016 roku do 31 sierpnia 2018 roku. Polska jest koordynatorem całego projektu. Przedszkole otrzymało 23.940 euro – dofinansowania.

- Wszyscy mieszkamy w jednej Europie. Dzięki naszemu projektowi nauczyliśmy się tolerować różnice między nami, ale - co bardziej istotne - zauważyliśmy wiele wspólnych cech, co zbliża nas do siebie i powoduje, że czujemy się jedną wielką rodziną – mówi Jolanta Ślęzak, dyrektor Publicznego Przedszkola nr 2 im. Janusza Korczaka.

 

 

Galeria