Młodzi artyści zaprezentowali swoje talenty

16 stycznia 2018


W Miejskim Domu Kultury w Radomsku odbyły się przesłuchania do XV edycji Otwartego Konkursu Kolęd, Pastorałek i Piosenek Bożonarodzeniowych "Hej, Panie Jezu". Do udziału w konkursie zgłosiło się około 80 uczestników, którzy występowali w kat. solistów i zespołów. Wielu uczestników reprezentowało swoje szkoły, ale nie zabrakło zgłoszeń indywidualnych.

W tym roku organizatorzy wprowadzili zmiany w kategoriach wiekowych, po raz pierwszy swoje talenty mogli zaprezentować uczniowie liceów. - Soliści zostali podzieleni na dwie kategorie wiekowe - 10-12 lat i 13–17 lat. Poziom występów jak zawsze był bardzo wysoki.

- Jak zwykle największą popularnością cieszyła się najmłodsza kategoria wiekowa. Uczestnicy zaprezentowali wszelkiego rodzaju kolędy czy pastorałki w języku: polskim, angielskim, rosyjskim i ukraińskim – podsumowuje Arkadiusz Chybalski, koordynator wydarzenia.

Ogłoszenie wyników konkursu, rozdanie nagród i koncert laureatów zaplanowano na 21 stycznia (niedziela) po mszy św. o. godz. 11.30 w Kolegiacie p.w. św. Lamberta w Radomsku.