MOSiR odpowiada na oświadczenie RKS Radomsko

26 lipca 2019


Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Marek Wyciszkiewicz podczas dzisiejszej konferencji prasowej odniósł się do wczorajszego oświadczenia wydanego przez Radomszczański Kolektyw Sportowy, dotyczącego braku zgody na rozegranie meczu sparingowego pomiędzy RKS Radomsko, a Polonią Poraj na Miejskim Stadionie przy ulicy Brzeźnickiej 26.

Dyrektor Marek Wyciszkiewicz podkreślił, że decyzja odmowna podyktowana była tylko i wyłącznie koniecznością poprawnego przygotowania obiektu oraz murawy do rozgrywek prowadzonych w III lidze. Dyrektor wyjaśnił, że dwa tygodnie temu w polach karnych została wymieniona murawa, a do jej prawidłowego ukorzenienia potrzeba około miesiąca. Rozegranie dwóch meczów jednego dnia na świeżo posadzonej murawie źle wpłynie na stan nowej murawy, a w konsekwencji przyczyni się do niekomfortowej gry w późniejszych, III ligowych rozgrywkach.

- Sugerowanie innych podstaw do takiej decyzji mija się z prawdą. Pragnę przypomnieć, że ramowy program imprezy organizowanej w ramach 4 edycji. Radomszczańskiego Budżetu Obywatelskiego pt. „40-latek” nie przewidywał rozegrania dwóch meczów jednego dnia. Jest to kolejna zmiana scenariusza wydarzenia, która nie była uzgadniana z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji jako gospodarzem obiektu, na którym odbywać będzie się impreza – mówił Marek Wyciszkiewicz. Mecz sparingowy nie był uwzględniony we wniosku złożonym do 4. edycji Radomszczańskiego Budżetu Obywatelskiego, a impreza odbędzie się zgodnie z zatwierdzonym w projekcie planem. Dyrektor zauważył, że na boisku ciągle trwają prace modernizacyjne, mające na celu poprawę komfortu zarówno dla kibiców jak i piłkarzy.