Muzea otwarte nocą

18 maja 2019


Wzorem lat ubiegłych Radomsko włączyło się w Noc Muzeów. Wystawy można było oglądać w Muzeum Regionalnym im. S. Sankowskiego, Muzeum Drukarstwa Rodziny Kamińskich, Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 oraz w Izbie Pamięci Regionu Radomszczańskiego.

Podczas Nocy Muzeów radomszczanie mogli oglądać wszystkie ekspozycje Muzeum Regionalnego, odbył się również koncert pt. „ZACZNIJMY OD BACHA” w wykonaniu duetu wirtuozów akordeonu: Bogdana Kożuszko i Jurij Szumańskiego. Dodatkową atrakcją była wystawa „PAMIĄTKI, DOKUMENTY, ZDJĘCIA I ODZNACZENIA PO POLICJANTACH ZIEMI RADOMSZCZAŃSKIEJ ZAMORDOWANYCH W 1940 ROKU W KALININIE” przygotowana przez Stowarzyszenie Rodzina Katyńska Ziemi Piotrkowskiej Koło w Radomsku i Komendę Powiatową Policji w Radomsku.                                        

W Muzeum Drukarstwa Rodziny Kamińskich otwarto wystawę „Harcerskie Pocztówki Linorytowe z kolekcji Marka Stalki”. Można było również zwiedzić całe muzeum oraz obejrzeć pokaz druku na zabytkowej maszynie z 1911 roku.

W Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 dostępna dla zwiedzających była Sala wspomnień „Ocalić od zapomnienia… Oblicza ojczyzny – codzienność w Polsce XIX i XX wieku”