Nagrodzeni za zbiórkę elektroodpadów

22 maja 2018


Dziś w Miejskim Domu Kultury została rozstrzygnięta III edycja konkursu „Elektrosprzęt w dobre ręce” zorganizowanego przez Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Radomsku pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Radomsko Jarosława Ferenca.

W konkursie uczestniczyło 5 szkół z Radomska i powiatu Radomszczańskiego. W dniach 14 - 15 maja 2018 r. trwał odbiór zebranego przez szkoły sprzętu elektrycznego i elektronicznego w ramach  III edycji konkursu „Elektrosprzęt w dobre ręce”. Wszystkie elektrośmieci trafiły w dobre ręce do firmy Remondis Electrorecykling, gdzie zostaną przetworzone. Rekord ubiegłorocznej zbiórki wynosił 2 100 kg. W tym roku szkoły zebrały 3 783 kg elektroodpadów.

Najwięcej elektroodpadów, bo aż 1 290 kg zebrała Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 w Radomsku. Druga z ilością 1 282 kg zebranych elektrośmieci była Publiczna Szkoła Podstawowa im. M. Konopnickiej w Gomunicach. Na trzecim miejscu uplasowała się Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 w Radomsku, która zebrała 726 kg zużytego sprzętu elektrycznego.

Po rozdaniu nagród uczniowie obejrzeli, a niektórzy nawet wzięli udział w spektaklu edukacyjnym pt. "Elektromisja".

Zamień elektrośmieci na sadzonkę drzewa

Ci, którzy mają jeszcze w domu niepotrzebny lub zepsuty elektrosprzęt mogą go oddać dziś 22 maja w godzinach od 11:00 do 18:00 na parkingu przy Miejskim Domu Kultury. W zamian za oddane odpady pochodzące z gospodarstw domowych  mieszkańcy otrzymają sadzonkę drzewa iglastego ufundowaną przez Nadleśnictwo Radomsko.