Najpiękniejsze balkony i ogrody nagrodzone

21 października 2016


Danuta Zawadzka oraz Iwona i Marek Łęscy otrzymali główne nagrody w konkursie "Mój dom cały w kwiatach".  Uroczyste podsumowanie konkursu, którego organizatorem był Urząd Miasta Radomska, odbyło się 21 października w galerii Muzeum Regionalnego.

Nagrody wręczali Prezydent Miasta Radomsko - Jarosław Ferenc, zastępca prezydenta - Małgorzata Kańska-Kipigroch oraz Naczelnik Wydziału  Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Gospodarki Odpadami - Marzanna Proszowska. Konkurs "Mój dom cały w kwiatach na terenie miasta Radomska w 2016 roku" skierowany był do wszystkich mieszkańców miasta. Wpłynęło 11 zgłoszeń. Uczestnicy konkursu pokazali jak można zadbać o najbliższe otoczenie – balkon, ogródek, teren przy bloku - dzięki czemu wzrosła estetyka miasta, a spacery stały się przyjemniejsze dla wielu mieszkańców. .
Członkowie jury - zastępca prezydenta miasta Małgorzata Kańska-Kipigroch, pracownicy Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Gospodarki Odpadami oraz nauczycielka z Zespołu Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska Katarzyna Misiak - w lipcu i sierpniu odwiedzali posesje osób, które zgłosiły się do konkursu. Mieli twardy orzech do zgryzienia podczas wyboru najpiękniejszych kwietnych zakątków, bo wszystkie zasłużyły na nagrody i wyróżnienia.

NARODY I UZASADNIENIA

W kategorii „balkon”:
I miejsce - Danuta Zawadzka
Otoczenie domostwa w iście staropolskim stylu, gdzie na balkonach kwitną różnokolorowe kwiaty, a ogród to całe pola cynii, lawendy, rudbeki i ziół. Tę barwną łąkę kwiatów odwiedzają chętnie motyle, trzmiele i najbardziej pracowite owady – pszczoły, aby później domownicy mogli degustować smaczny miód.

II miejsce - Michał Zubek
Wspaniały zakątek, gdzie w centrum miasta znajdziemy ciszę i spokój. Donice pełne kwiatów, a wśród nich żabka. Mały stoliczek i ogromna duma młodego człowieka ze swojego miejsca na ziemi.

III miejsce - Wojciech Rozpędek
Dla osoby, która ukwieca pięknie balkon i dojście do domu, co zawsze przypomina mu najbliższą osobę. Purpurowy kolor surfinii na balkonie dodaje dostojności przydomowemu ogródkowi, wyróżniając go spośród innych.

W kategorii „ogród”:
I miejsce - Iwona i Marek Łęscy
Otoczenie domu w angielskim stylu, gdzie jest ogrom różnorodności gatunków kwiatów, zmieniających wizerunek ogrodu z tygodnia na tydzień. Do tego spokojnie pływające rybki i już mamy pełny relaks w ukwieconej altanie.

II miejsca
Wspólnota Mieszkaniowa bloku przy ul. Leszka Czarnego 19
Przygoda zaczęła się od 1 klatki, a mieszkańcy bloku za wzorem dwóch wspaniałych sąsiadek zaczęli przyozdabiać cały teren przylegający do bloku.

Wspólnota Mieszkaniowa bloku przy ul. Miłej 6
Wspaniała skromna pani, która pielęgnuje rośliny cieszące oczy całej Wspólnoty Mieszkaniowej, zapewnia piękny zakątek na terenie miasta nad którym fruwają jerzyki.

III miejsce - Jadwiga Łysik
Za ogród, w którym znajdują się pięknie kwitnące rośliny, w nie wkomponowane są warzywa: pomidory i dynie. Ścieżki pełne niespodzianek prowadzą do urokliwego oczka wodnego.

Wyróżnienia:

Henryka Bilicz
Miłośniczka kwiatów prywatnie i zawodowo. W jej ogrodzie kwitnące róże witają już w sierpniu rozłożyste wrzośce.

Czesława i Stefan Świderscy
Wspaniały dzban ręcznie wykonany pośrodku kwiatowego ogrodu, a do tego malutki zajączek pilnujący porządku.

Teresa Bałut
Mały zakątek pod blokiem dający relaks po pracy. Opiekunka ogródka poświęca każdą wolną chwilę na jego pielęgnację.

Agnieszka Mądra
Wspaniały ogród na peryferiach miasta w leśnym zaciszu. Młody Michaś uwielbiający swoje kwiaty, krzewy, motyle i dynie.