„Niepodległa” w Muzeum Regionalnym

2 października 2018


Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Łodzi, Miasto Radomsko oraz  Muzeum Regionalne im. Stanisława Sankowskiego w Radomsku zapraszają do udziału w PROJEKCIE EDUKACYJNO–ARTYSTYCZNYM „NIEPODLEGŁA”, 8 października 2018 r. (poniedziałek), w godz. 10.00 – 15.00, Galeria Muzeum, ul. Narutowicza 1.

W programie:

- OGÓLNOPOLSKA KONFERENCJA NAUKOWA „POLSKA DROGA DO NIEPODLEGŁOŚCI”,

- KONCERT PATRIOTYCZNY TOWARZYSTWA ŚPIEWACZEGO IM. STANISŁAWA MONIUSZKI W RADOMSKU,

- WARSZTATY.

Celem projektu jest zaangażowanie radomszczan w świętowanie Narodowego Święta Niepodległości oraz zwiększenie świadomości na temat wydarzeń związanych z odzyskaniem i odbudową państwowości, w których istotną rolę odgrywa pamięć regionalna związana z ważnymi dla kraju wydarzeniami prowadzącymi do niepodległości.

Projekt edukacyjno-artystyczny „Niepodległa" poprzez wykłady, warsztaty tworzenia kokard narodowych i koncert patriotyczny wpisze się w lokalne obchody Narodowego Święta Niepodległości. Zadanie będzie realizowane w siedzibie radomszczańskiego muzeum.

Wystąpi ośmiu prelegentów - naukowców pracujących na wyższych uczelniach i w IPN, którzy przybliżą słuchaczom wiedzę na temat wydarzeń, które doprowadziły do powrotu Polski na polityczną mapę Europy.

Dla najmłodszych zaplanowano warsztaty plastyczne, a zwieńczeniem projektu będzie koncert w wykonaniu Towarzystwa Śpiewaczego im. Stanisława Moniuszki w Radomsku.

Organizatorzy: Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Łodzi, Miasto Radomsko, Muzeum Regionalne im. Stanisława Sankowskiego w Radomsku.