Nowa szatnia i kasa w MDK

3 grudnia 2019


Nowa kasa biletowa oraz szatnia - wygodniej dla radomszczan odwiedzających Miejski Dom Kultury.

Jak mówiła podczas konferencji prasowej we wtorek 3 lutego dyrektor Elżbieta Kwiatkowska, dzięki przebudowie holu usprawniono komunikację między szatnią a kasą Miejskiego Domu Kultury w Radomsku, co przekłada się na wygodę radomszczan odwiedzających placówkę. Wchodząc do MDK goście znajdują się bezpośrednio przed kasą, następnie udają się do szatni, a w dalszej kolejności na salę widowiskową.

Zakres prac obejmował wykonanie nowej szatni oraz przeszklonej kasy biletowej, wykonano też nową część sufitu wraz z niezbędnymi instalacjami i oświetleniem.
Całość dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w wysokości 278 000 zł. W 2018 r. Miasto Radomsko przyznało dotację celową na ten cel w kwocie 171 800 zł, a w 2019 r. 153 000 zł.

To drugi etap realizowanego przez MDK w 2018 r. i w 2019 r.  zadania  „Nowe światło na kulturę” w ramach Programu „Infrastruktura domów kultury”. Wcześniej doposażono salę widowiskową w oświetlenie sceniczne, ewakuacyjne, przeszkodowe i nagłośnienie. Zamontowano nowe centrale wentylacyjne.  Częściowo wymieniono okotarowanie sceny.