Nowy blok socjalny przy ul. św. Rozalii oddany do użytku

29 października 2018


Dziś został oddany do użytku nowy budynek wielorodzinny przy ul. św. Rozalii 1A. Obiekt powstał przy wsparciu Prezydenta Miasta Radomsko oraz dofinansowaniu z Banku Gospodarstwa Krajowego. Koszt inwestycji to 2,1 mln zł, a pozyskane dofinansowanie z BGK wynosi ok. 700 tys. zł.

- Dziś oddajemy blok socjalny z 18 lokalami, dzięki  temu 18 rodzin, które obecnie mają złe warunki mieszkaniowe, będzie mogło mieszkać w nowym mieszkaniu. Co prawda mieszkania te nie są duże, ale budynek wyposażony jest we wszystkie media - podkreśla prezydent Jarosław Ferenc. - Warto zauważyć, że rezygnacja ze starych kotłów opalanych węglem i instalacja pieców gazowych to poprawa sytuacji ekologicznej miasta i ułatwienie w walce ze smogiem - dodaje.

- Lokale posiadają instalację domofonową i internetową oraz w pełni wyposażoną łazienkę.  Mają także kuchnię gazową oraz dwufunkcyjny piec gazowy centralnego ogrzewania - zaznacza prezes TBS Tomasz Wyrzykowski.

Oddanie do użytku nowego obiektu przeznaczonego pod lokale socjalne z pewnością przyczyni się do poprawy sytuacji życiowej najbardziej potrzebujących radomszczan. Mieszkania przydzielone będą osobom z najtrudniejszą sytuacją mieszkaniową, głównie rodzinom z dziećmi, które już od lat wnioskują o zamianę mieszkania socjalnego.

Ponadto miasto w ostatnim czasie zakupiło 6 mieszkań przy ul. Reymonta, które obecnie .są remontowane.

- Musimy inwestować w rynek mieszkaniowy. Dalej będziemy pozyskiwać lokale na rynku wtórnym, ale też pozyskiwać środki na budowę kolejnych bloków przy ul. Sadowej czy korzystać z programu Mieszkanie +. Mamy już gotową koncepcję na dwa bloki przy ul. Starowiejskiej - podsumowuje prezydent.

Galeria