Nowy rok szkolny rozpoczęty

3 września 2018


Po dwóch miesiącach wakacji rozpoczął się nowy rok szkolny 2018/2019. Blisko 4 tys. uczniów rozpoczęło naukę w radomszczańskich szkołach podstawowych. Będzie to rok kolejnych wyzwań, które stanęły przed uczniami i nauczycielami.

Dziś podczas uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego w Publicznej Szkole Podstawowej nr 7 gościł Prezydent Miasta Radomsko Jarosław Ferenc wraz Naczelnik Wydziału Edukacji i Kultury Małgorzatą Krupską.

- Bardzo się cieszę, że mogę uczestniczyć w otwarciu roku szkolnego w jednej z największych i najlepszych szkół w mieście. Życzę wszystkim udanego roku. Uczniom samych dobrych wyników, nauczycielom dużo zapału i wytrwałości, a rodzicom spokoju i radości z sukcesów dzieci - mówił podczas apelu prezydent Jarosław Ferenc.

Po krótkim występie artystycznym przygotowanym przez uczniów klasy drugiej nastąpiło uroczyste ślubowanie klas pierwszych oraz pasowanie na ucznia.

W nowym roku szkolnym naukę w szkołach podstawowych razem z zerówkami rozpoczęło 3987 uczniów. W 19 oddziałach uczyć się będzie 444 uczniów klas pierwszych. To o 100 osób więcej niż w roku ubiegłym.

Do radomszczańskich przedszkoli w tym roku uczęszczać będzie 1167 dzieci w tym 255 to trzylatki.