O bezpieczeństwie przy dobrym jedzeniu

7 października 2019


Drugi dzień zlotu food trucków na Placu 3 Maja to doznania smakowe i muzyczne oraz profilaktyczna akcja straży pożarnej.

Food trucki zaserwowały: frytki belgijskie, pierożki momo, zapiekanki, dania kuchni meksykańskiej, burgery amerykańskie, pulled pork (szarpana wieprzowina), hot dogi, pizzę, sushi. Do picia były produkty regionalnego browaru KOREB.

Zaczął się sezon grzewczy, wiemy jak niebezpieczny dla zdrowia, a nawet życia może być czad. Dlatego Państwowa Straż Pożarna w Radomsku zorganizowała akcję  „Czad i ogień - obudź czujność”. Dzięki niej kilkadziesiąt czujników czadu i dymu  trafiło do mieszkańców. Strażacy przygotowali też pokaz sprzętu gaśniczego i pożarniczy tor przeszkód dla dzieci, udzielali praktycznych porad z zakresu bezpieczeństwa pożarowego.  

W niedzielę wystąpił zespół zespół Enter crvsh oraz LAZARUS czyli Kuba Kacprzak. Promował płytę ANTYRAP. Kuba Kacprzak, podróżnik, sportowiec, człowiek wielu pasji. Teraz poznaliśmy go jako muzyka. ANTYRAP to debiutancki album, pierwsza próba działania w sferze hip-hopowej, która od zawsze była mu bliska jako słuchaczowi, ale dopiero od teraz realizuje się w niej jako wykonawca. Wcześniej Kuba zasłynął przede wszystkim jako organizator i wykonawca oryginalnych akcji charytatywnych, w których szczytny cel wspierany był ekstremalnymi wyprawami, jak np. "Wałka Życia" i "Z buta na Rysy". - Przedsięwzięcia te niewątpliwie stanowiły dla mnie źródło wielu przemyśleń, których efektem jest m.in. album muzyczny – mówił Kuba, o źródłach powstania płyty.

Galeria