O szczęściu z Joanną Przetakiewicz

22 lipca 2020


Autorka książki „Nie bałam się o tym rozmawiać” - Joanna Przetakiewicz odwiedziła Radomsko. W restauracji Las odbyło się spotkanie, w którym udział wziął także prezydent Jarosław Ferenc.

Akcja #niebojesie to inicjatywa Joanny Przetakeiwicz oraz ruchu społecznego Era Nowych Kobiet, w ramach której autorka odwiedziła nasze miasto. Ma ona na celu zachęcenie wszystkich kobiet do odwagi i otwartego mówienia o swoich przeżyciach, potrzebach oraz problemach. Spotkanie było okazją do rozmowy i osobistego poznania kobiet, które nie bały się opowiedzieć o sobie. Każda z tych historii jest dowodem na to, że nie ma sytuacji bez wyjścia.

- Nasz cel jest bardzo prosty. Chcemy wspólnie z psychologami pokazać kobietom, że odczuwanie szczęścia to nie jest kaprys. Niestety najnowsze badania pokazują, że zaledwie 21 procent Polek deklaruje, że czują się szczęśliwe. Pokazujemy, że dbanie o siebie to nie jest egoizm, a szukanie osoby, z którą można szczerze porozmawiać jest jedną z najważniejszych ludzkich potrzeb – wyjaśnia Joanna Przetakiewicz.