Odkrywali swój potencjał

12 września 2018


Supermocni 2.0 - warsztaty o odkrywaniu swojego potencjału odbyły się 12 września w Starterze Radomsko.

- Zależy nam na tym, aby młodzi ludzie byli bardziej przedsiębiorczy, żeby wiązali się z naszym miastem, żeby mieli swój pomysł na życie. Dlatego Starter Radomsko organizuje różnego rodzaju szkolenia, szczególnie dla młodzieży szkół średnich, która stoi przed wyborem swojej drogi zawodowej - powiedział prezydent Radomska Jarosław Ferenc, który odwiedził uczestników warsztatów.

Zajęcia prowadziła Ania Zochniak, coach, trener umiejętności miękkich, przedsiębiorca, pracująca z osobami indywidualnymi i firmami nad podnoszeniem ich efektywności osobistej i biznesowej. - Mam nadzieję, że uczestnicy szkolenia poczują się mocni, a nawet supermocni, że wyjdą podbudowani, że mają siłę, potencjał i mogą robić różne fajne rzeczy - mówiła przed rozpoczęciem warsztatów.

Warsztaty były przeznaczone dla uczniów szkół średnich, którzy chcieli poznać pozytywnie zakręconych ludzi z podobnymi zainteresowaniami, ucieszyć się sobą, poczuć swoją wyjątkowość, odnaleźć i nazwać swoje mocne strony i talenty, które mogą zadecydować o sukcesach w szkole, relacjach i przyszłej pracy zawodowej. Czy spełniły swoje zadania? Mówią uczestnicy warsztatów.

- Świetna inicjatywa Urzędu Miasta. Są to darmowe szkolenia, które wspierają inicjatywę i przedsiębiorczość. Każdy może zdobyć kawał wartościowej wiedzy, od zarządzania do motywowania, od kompetencji miękkich do realizacji celów - uważa Przemysław Oborowski.

- Uczyliśmy się przede wszystkim jak budować własną osobowość, jak odnaleźć siebie, jak odnaleźć kreatywność w obecnym systemie. A nie jest to proste dla młodych ludzi – dodaje Julia Jabłońska.

- Poznawaliśmy siebie, swoje temperamenty. Uczyliśmy się jak realizować swoje marzenia i wyznaczone cele. Układaliśmy wieżę i uczyliśmy się współpracy - mówi Wiktoria Całus.