Okulary i piórniki dla Afryki

18 lipca 2016


Działająca w Radomsku Fundacja „Aktywne Centrum Edukacji Uniwersytet Otwarty dla Każdego” przyłączyła się do ogólnopolskiej zbiórki piórników oraz okularów, które trafią do młodych mieszkańców Afryki.

Ruszyła kolejna, II już edycja zbiórki pt. „Okulary dla Afryki”, którą organizuje Klinika OKULUS i dr Iwona Filipecka, ambasadorka fundacji Dzieci AFRYKI i pomysłodawczyni zbiórki oraz akcji „Okuliści dla Afryki”.

Poprzednim razem udało im się zebrać ponad 6 tys. sztuk okularów! Przyłącz się i pomóż pobić ten rekord! Kilka uwag dotyczących zbiórki, a wynikających z dotychczasowych doświadczeń:

– zbierane są używane okulary w plusach i minusach, ale bez cylindrów.

– zbierane są używane okulary słoneczne.

– okulary powinny być w dobrym stanie, tzn. mieć wszystkie elementy opraw nieuszkodzone, a szkła nie mogą być porysowane w centrum.

– jeśli okulary przesyłają firmy optyczne, to proszone są o opisanie mocy szkieł.

Uczeń w Afryce posługuje się najczęściej ołówkiem. Zdarza się, że musi dzielić go jeszcze z rodzeństwem. Obdarowane dzieci po raz pierwszy mogą poznać, dotknąć oraz wziąć na własność kolorowe kredki, pachnące gumki, śliczne linijki. Wszyscy otrzymują nowe ołówki z temperówką a nawet długopisy, które dotąd były obiektem marzeń.

Okulary oraz wyposażenie do piórników można składać we wtorek, środę i czwartek od 9.00 do 12.00 w siedzibie ACE przy ul. Wyszyńskiego 27.

Zbiórka potrwa do końca października br.