ONE WORLD ONE KYOKUSHIN

17 maja 2016


7 MEDALI ZDOBYLI RADOMSZCZANIE na Turnieju Karate Kyokushin Dzieci i Młodzieży
“ONE WORLD ONE KYOKUSHIN” – Limanowa 2016

W minioną sobotę, 14 maja 2016 roku w Limanowej odbył się VI Międzynarodowy Turniej Karate Kyokushin Dzieci i Młodzieży. Podczas kolejnej edycji turnieju w myśl idei ONE WORLD ONE KYOKUSHIN na macie zmagało się blisko 450 zawodników z 54 miast i klubów z Polski oraz z Białorusi, Czech, Estonii, Rosji, Węgieri Wielkiej Brytanii, reprezentujących największe światowe organizacje Kyokushin – KWF, Shihkyokushin, IKO1, IKOK Sosai, IKO Matsushima, WKU, Oyama.

Akademię Karate z Radomska reprezentowali: instruktor karate Jarosław Długołęcki oraz 10 zawodników, dwoje w kata: Karol Gołczyk, i Weronika Mazur, ośmioro w kumite:  Kryspin Kwaśniewski, Gniatkowski Maciej, Michał Krawczyk, Miłosz Młodawski, Michał Iciek, Radosław Lewandowski, Szymon Krawczyk, Kacper Zakrzewski.

Na podium stanęli w poszczególnych kategoriach:
 
Kata Dziewcząt 14-15 lat, Mazur Weronika - 3 Miejsce
Kata chłopców 6-7 lat, Gołczyk Karol – 3 Miejsce
Kumite chłopcy 14-15 lat, -65 kg Młodawski Miłosz – 3 Miejsce
Kumite chłopcy 14-15 lat, +70 kg Iciek Michał – 2 Miejsce
Kumite chłopcy 14-15 lat, +70 kg Krawczyk Michał – 3 Miejsce
Kumite chłopcy 16-17 lat, -75 kg Krawczyk Szymon – 2 Miejsce
Kumite chłopcy 16-17 lat, -80 kg Zakrzewski Kacper – 2 Miejsce
 
(drużynowo – w pierwszej dziesiątce na 54 kluby)
 
Warto powiedzieć, że Gołczyk Karol, Krawczyk Michał, Krawczyk Szymon, Zakrzewski Kacper to debiutujący zawodnicy. Trzej ostatni wystąpili w Kumite (walki) po raz pierwszy na turnieju. Walka z utytułowanymi zawodnikami, posiadającymi wyższe pasy karate, było prawdziwym wyzwaniem i aktem odwagi, w którym spisali się na „medal”. Cieszymy się z dobrej passy, która zaczęła się przed miesiącem we Wrocławiu zdobyciem pierwszego miejsca przez Radosława Lewandowskiego i trzeciego Magdaleny Kornackiej. Przed reprezentacją AKK z Radomska kolejne turnieje. Najbliższy to VI Międzynarodowy Turniej O Puchar Solny Juniorów Młodzików, Kadetów i Dzieci,4 czerwca w Wieliczce. Warto trzymać kciuki.
fotografie: Grzegorz Mazur