Pan Antenka i Srebrny Kubraczek - Poranek Teatralny

19 stycznia 2020

10.30


Miejski Dom Kultury zaprasza 19 stycznia na bezpłatny Poranek Teatralny. Spektakl „Pan Antenka i srebrny kubraczek” w wykonaniu Teatru TRIP odbędzie się o godz. 10.30 w sali widowiskowej.

Akcja spektaklu rozgrywa się w sklepie z zabawkami. Po ciężkim dniu pracy, kiedy sklepikarz Pan Konrad zamyka sklep, a księżyc wschodzi na niebie, budzą się do życia zabawki. Każda z nich marzy o tym, by dostać się w ręce małych dzieci. Odnaleźć swojego właściciela i spędzić u niego całe jego dzieciństwo. Marzą o przyjaźni i dniach spędzonych na wspólnej zabawie. Dlatego w nocy walczą one między sobą o miejsca na półkach, dbają o swój wygląd, pielęgnują ubranka, by być najatrakcyjniejsze dla małych odbiorców. Pewnego dnia w sklepie pojawia się nowa zabawka – Pan Antenka. Piękna, srebrna zabawka o błyszczącym kubraczku, przyciąga wzrok nie tylko chłopców, ale również dziewczynek! Rozpoczyna się ciężki czas dla Lalek i pluszowych Misiów. Stare zabawki postanawiają wziąć sprawy w swoje ręce i planują pozbyć się nowego przybysza. W najmniej spodziewanym momencie zjawi się u nich najprawdziwszy Święty Mikołaj, którego tak naprawdę znały już od dawna, do czego doprowadzi ta wizyta …?
„Pan Antenka i srebrny kubraczek” to spektakl o charakterze edukacyjnym. Promuje postawy otwartości, tolerancji, ukazuje proces komunikacji interpersonalnej oraz wyjaśnia, czym są mediacje i jak ważną rolę powinny pełnić w naszym życiu, by sprawnie radzić sobie z konfliktami.
Sala widowiskowa, wstęp bezpłatny.