Pierwsza rocznica działalności Klubu Seniora+

10 stycznia 2020


Klub Seniora+ działający przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Radomsku świętuje dziś rok działalności. Z tej okazji klubowicze ugościli poczęstunkiem zaproszonych uczestników spotkania w swojej siedzibie przy pl. 3-go Maja. Wśród gości byli prezydent Jarosław Ferenc, wiceprezydent Małgorzata Kańska-Kipigroch, dyrektor MOPSu Andrzej Barszcz i przewodniczący Miejskiej Rady Seniorów Zbigniew Drogosz.

Klub zrzesza ok. 20 osób i formalnie rozpoczął swoją działalność 16 grudnia 2018 roku, jednak to właśnie dziś jego członkowie obchodzą rocznicę działalności. Nie mogło zabraknąć życzeń i podsumowań. Życzenia klubowiczom złożył najpierw prezydent Jarosław Ferenc, który gratulował przede wszystkim tego, jak prężnie klub działa. Autorem najciekawszych życzeń był jednak przewodniczący rady seniorów Zbigniew Drogosz.

- Z mojego doświadczenia, długiego już, życiowego  wynika,  że w wieku około roczku dzieci zaczynają już chodzić - mówił pan przewodniczący - zatem gratuluję pierwszych kroków i można z powodzeniem powiedzieć, że nie jest to już raczkujący klub.

- Ten klub seniora to był strzał w dziesiątkę. Jest to klub dla seniorów, którzy chcą przyjść, porozmawiać. Zawiązało się w naszym klubie mnóstwo przyjaźni. Organizujemy wyjazdy do kina, do teatru, do muzeum, na basen. Będziemy kontynuować to co mamy i będziemy dalej się rozwijać. - podsumowała mijający rok działalności kierownik klubu Monika Nowakowska.

Klub Seniora+ to miejsce spotkań osób starszych. Seniorzy spotykają się od poniedziałku do piątku, spędzają razem czas, rozwijają zainteresowania. W klubie organizowane są m.in. zabawy taneczne, koncerty, zajęcia gimnastyczne i inne zajęcia, zależnie od pomysłu członków oraz możliwości finansowych klubu. Spotkania w klubie to dobry sposób poznania nowych ludzi.

Galeria