Pierwszy dzień Różewicz Open Festiwal za nami

5 października 2017


Pierwszy dzień Różewicz Open Festiwal za nami. Wczoraj poznaliśmy laureatów konkursu recytatorskiego „Mówię Różewiczem”.

 

Wczoraj nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu recytatorskiego „Mówię Różewiczem”. Trzy pierwsze miejsca przypadły uczniom z II Liceum Ogólnokształcącego im. K.K. Baczyńskiego. Pierwsze miejsce zajęła  Sara Bojarska, II miejsce zajął Mateusz Olejnik, a III Nikola Olczyk. Wyróżnienia trafiły do: Mateusza Sicińskiego z radomszczańskiego Zespołu Szkół Ekonomicznych, Agaty Dziegieć z I Liceum Ogólnokształcącego im. Feliksa Fabianiego w Radomsku i Magdaleny Gołdon z II LO w Radomsku.  Przyznano też wyróżnienie II stopnia, które otrzymała Dominika Sala z I LO w Radomsku.

Konkurs_recytatorski

Nagodzeni w konkursie recytatorskim "Mówię Różewiczem"


To jednak nie wszystko. Od wczoraj można oglądać w holu głównym radomszczańskiego dworca PKP wystawę „Różewicz Open Festiwal w obiektywie Mirosława Kercza”. Z kolei w Miejskim Domu Kultury można już obejrzeć eksponaty, które dotarły z Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie pt. „Poeta odchodzi. Tadeusz Różewicz". To m.in zdjęcia wielkoformatowe.

wystawa

Wystawa „Różewicz Open Festiwal w obiektywie Mirosława Kercza”

Zapraszamy dzisiaj na Różewicz Open Festiwal. W programie m.in. projekcja filmu w w reżyserii Stanisława Różewicza  „Samotność we dwoje"  oraz spektakl muzyczny „Bramy do ogrodów”.