Pobiegli na 5

2 grudnia 2017


Sobotni bieg pod hasłem „Szansa na 5 Trzeźwo-Zdrowo-Sportowo” zorganizowany przez Klub Wzajemnej Pomocy „SZANSA” oraz Biegacze w Radomsku zgromadził aż 200 uczestników.

Partnerem wydarzenia było Miasto Radomsko. Bieg odbywał się pod patronatem Prezydenta Miasta Radomsko.

Zawodnicy wystartowali na dwóch dystansach: 5 kilometrów lub 1 kilometr (bieg rodzinny). Impreza cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem miłośników biegania. Jeszcze po zamknięciu listy zgłaszali się chętni do biegu. – Cały czas przyświeca nam hasło: trzeźwo, zdrowo, sportowo. I to właśnie jest nasz główny cel. Chcemy udowodnić, że można wspaniale spędzić czas, nie korzystając z używek. Była to pierwsza edycja biegu, ale z pewnością nie ostatnia – zapewnia prezes Klubu Wzajemnej Pomocy „Szansa” Anna Kopeć.

Każdy uczestnik po przekroczeniu linii mety otrzymał pamiątkowy medal. Pierwszy na mecie w biegu na 5 kilometrów był Konrad Chrostowski. Najszybsza w biegu rodzinnym była Martynka Witkowska.

Po zakończeniu biegów uczestnicy zebrali się na sali gimnastycznej I Liceum Ogólnokształcącego, gdzie odbyło się uroczyste wręczenie statuetek i dyplomów dla najlepszych zawodników w poszczególnych kategoriach. Wręczenia nagród dokonał prezydent Jarosław Ferenc wraz z przedstawicielami organizatorów.