Podarunek Miłości św. Joanny i Piotra

8 czerwca 2016


We wtorek 7 czerwca ramach XVII Radomszczańskich Dni Rodziny w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się odczytywanie listów św. Joanny i jej męża Piotra oraz rozstrzygnięcie konkursu literackiego.

„Podarunek Miłości” to hasło przyświecające odczytywaniu listów z czasów narzeczeństwa św. Joanny i jej męża Piotra, które odczytywała radomszczańska młodzież. Czytanie miłosnej korespondencji przeplatane było piosenkami.

Po części artystycznej wręczono nagrody w konkursie literackim, którego tematyka oscylowała wokół miłości i narzeczeństwa.

I miejsce zdobyła Agata Dziegieć z ZSG 3 za pracę „Przypływy i odpływy”,

II miejsce zajęła Aleksandra Rutkowska z ZSG 7 za pracę „Przedszkolna miłość”, a trzecią – ex aequo przyznano Natalii Bartnik z I LO za pracę „Kto znalazł w życiu ukochaną osobę, ten już niczego nie szuka. Jak rozumiesz słowa Epikura” i Rafaeli Pabich z II LO za pracę o tym samym tytule.

Ponadto równorzędne wyróżnienia otrzymali: Patrycja Minecka z I LO, Sylwia Morawiec  z II LO, Damian Sadziak z I LO, Maciej Szymczykiewicz z ZSG 3, Aleksandra Truchta z II LO, Paulina Zarębska I LO.

Nagrody ufundowane przez Miasto Radomsko laureatom konkursu wręczała wiceprezydent Małgorzata Kańska-Kipigroch wraz z ks. Antonim Arkitem oraz dyrektor MBP Anną Kosendek.